پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران

٢٠ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١٩:١٧:۵٩
٢٠ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١٨:٣۴:۴٢
حاج میرزا حسن حسینی فسایی در "فارسنامه ناصری" نوشته است: "در جویم عمارت ویرانه بسیاری است که دلالت بر آبادانی زیاد دارد و مردمان بزرگ از جویم ابی احمد برخاسته‌اند.
١٩ مهر ١٣٩٩ ساعت: ٠٧:۵٩:۵٠
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در پیامی درگذشت استاد آواز ایران، محمدرضا شجریان را تسلیت گفت.
١٧ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١۶:۵٣:٠٢
جنگ میان آذربایجان و ارمنستان با آتش بیاری معرکه ی رجب طیب اردوغان نئوعثمانی سده بیست و یکم میلادی، ناخواسته و شاید بسیار آگاهانه بتواند دامی برای ایران باشد. دخالت ترکیه در سوریه برد چندانی برای اردوغان نداشت. درعراق همه چیز برای ایران فراهم شد و برای ترکیه اردوغان بخش کُرد نشین کشور عراق دست انداز سیاسی ساخت. بنابراین امتیازها دست به دست هم می تواند در همه کارزارهای منطقه ای دست بالای ایران را نشان دهد. باید به یاد داشت وضعیت خوب اقتصاد ترکیه از صدقه سر درگیری های سیاسی ایران با غرب و ختنه سوران برجام است. با نگاه کوتاهی به اران یا به گونه ای که پس از فروپاشی شوروی نام گرفت جمهوری آذربایجان و بررسی خشونت تُرکان عثمانی در روزگار صفوی باید دید این جنگ برای ما چه عواقبی می تواند داشته باشد. با شعله ور شدن این آتش که چند روز از آن می گذرد، کشور ما چه موضعی را می باید پی گیری کند. ارمنستان و آذربایجان هر دو جگرگوشه های ایران هستند. دعوای در گرفته را می بایست با اندیشه، به آشتی کشاند. ایران می بایست برای این آشتی سران هر دو ملت ارمنستان و آذربایجان را برای صلح و گفتگو به تهران دعوت نماید.
١٧ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١۶:٣٣:١٩
شهر جویُم ابی احمد، در جنوب استان فارس واقع گردیده و از نظر تقسیمات کشوری بخشی است از شهرستان لارستان،که سابقه تأسیس بخشداری آنجا به سال 1316هجری شمسی بر می گردد و از این لحاظ قدیمی ترین یا حداقل یکی از قدیمی ترین بخش های ایران است.
١۴ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١٩:۴۴:٠۴
رئیس کمیته امداد لارستان از پرداخت ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلون ریال وام به ۳۱۳ نفر از اعتبارات صندوق امداد ولایت خبر داد.
١۴ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١٩:٣٢:۴٣
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان لارستان به ریاست فرماندار برگزار شد.
١۴ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١٩:٢٨:۴٩
رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با حضور در بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان لارستان از دانش‌آموختگان این واحد دانشگاهی که در سنگر مدافعان سلامت مشغول به ایثار و ازخودگذشتگی هستند، تجلیل کردند.
١۴ مهر ١٣٩٩ ساعت: ٠٩:٢۶:٢۶
١٣ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١٠:٢٧:۵٠
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در پیامی هفته ناجا را به فرماندهی، افسران، درجه داران، سربازان،کارکنان خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی و سبز قامتان عرصه نظم و امنیت تبریک گفت. 
٨ مهر ١٣٩٩ ساعت: ٠۵:٣۴:٠٢
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: در دورانی كه میلیاردها دلار از سوی ایادی استكبار صرف اباحه‌گری و ترویج لیبرالیسم فرهنگی می‌شود، گسترش فرهنگ دفاع مقدس می‌تواند جامعه را حفظ كند.
٧ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١٨:٢٨:۵٢
صحبت نیوز/ سیده فرناز هاشمی و فریماه رحمانیان: در روز 7 مهر 1359 وقتی که نیروی هوایی عراق به پالایشگاه آبادان حمله کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود. به همین منظور گفت وگویی با یکی از کارشناسان آتشنشانی شهرستان لارستان داشتیم که درادامه مشروح این گفت و گو را می خوانید:
٧ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١۴:١٩:۴۴
همزمان با هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی، بخشدار، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از پرسنل شهرداری با حضور در ایستگاه آتش نشانی جویم،ضمن تبریک این روز ،با اهدای لوح تقدیر و هدیه از پرسنل خدوم آتش نشانی قدردانی بعمل آوردند.
۵ مهر ١٣٩٩ ساعت: ١٩:۴٠:١۴
مسئولان بهداشت و درمان لارستان قول ارتقای دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امام رضا( ع) را مدتهاست داده اند ولی تا به امروز هیچ خبری از ارتقا نیست.

لوگوی دیجیتال