پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران

٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ١٩:۵٣:١۵
خانم «روزلین دلوس» بانوی فیلیپینی تازه مسلمان ساکن لارستان هفته گذشته با امام جمعه لار دیدار کرد.
٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ١٩:١۶:٠١
پیشرفته ترین دستگاه اندازه گیری گازهای خونی (ABG) برای ارائه بهتر خدمات به مراجعین خریداری و در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) بیرم نصب شد.
٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ١٩:١٣:۴۵
خیرین بخش اوز با اختصاص مبلغ ۹۷۰ میلیون ریال به بیمارستان این بخش، در جهت تجهیز و بازسازی این مرکز همت گماشتند.
٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ١۴:٠۶:٠۴
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان بطور سرزده از پایگاه امداد ونجات بین شهری(جاده ای) چهار برکه یادمان شهدای لارستان بازدید کرد.
٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ٠٩:١٩:١٢
روز جمعه مورخ 26 مرداد 97 مسابقات آزاد و انتخابى نوجوانان و جوانان دختر استان با حضور 64 بازيکن در شهرستان بوانات برگزار گرديد.
٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ٠٠:۵٢:۵٢
 برای ایرانیانی که عادت کرده اند دستاوردهای دموکراتیک را فست فودی میل کرده و با شرکت در یک انتخابات از خود رفع تکلیف کنند، رای مجمع تشخیص مصلحت به حضور سپنتا نیکنام نمی تواند چندان مهم تلقی شود! اما اگر نیم نگاهی به فراز و فرودهای توسعه در کشورهای پیشرفته بیفکنیم متوجه می شویم که کار دموکراسی چندان ساده و بی مبارزه هم پیش نرفته است. مثلا خوب است بدانیم که در سوئد به عنوان یکی از غنی ترین دموکراسی ها در کنار کشورهایی مانند دانمارک، نروژ و فنلاند، عمر کسب حق رای یا حق اشتغال زنان در ادارات، هنوز هم به یکصد سال نمی رسد. 
٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ٠٠:۵٢:٢٢
از آن جایی که این روزها هر خانواده ی ایرانی دوست دارد یک طنزپرداز را به هر طریقی که شده به جامعه تحویل دهد و از طرفی حتی مسئولان رده بالای مملکت نیز گاهی حرف هایی می زنند که آدم روده بر می شود از خنده! و این نشان از علاقمندی همه ی آحاد و اقشار به طنز و فکاهه است،در این مقاله به صورت مفید و مختصر به نکاتی حیاتی در این خصوص اشاره خواهیم کرد. 
٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ٠٠:۵١:۵٩
اواخر زمستان سال ۱۳۹۵ حسن روحانی در آخرین لحظات حضورش در کویت از بسته پیشنهادی ایران برای امیران حاشیه خلیج‌فارس رونمایی کرده و از آمادگی ایران برای گفت‌وگوهای منطقه‌ای خبر داد. 
٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ٠٠:۵٠:۵٣
یکم: در نیمه های فصلِ تابستان که شدتِ گرما در لارستان قریبِ چهل و در بعضی مواقع به پنجاه درجه سانتیگراد در روز هم میرسد و از زمین و آسمانش آتش! خوشه های رنگینِ درختان خرما شروع به رَنگ کردن می کنند: و در نُوکِ پائینِ خارکها رَگِ های پختگی یا همان رسیده شدن ظاهر می گردد: اولین فَسیل که به گَچخا معروف می باشد زودتر از دیگر نَخلها ثمرش ببار می نشیند و مهمانِ سفره خانه های مردم می شود و دیرترینش هم اِی لِی لَئی و خارک خَروُ که خارَکش به دُرشتی میوه سَپسُوست که در نیمه های پائیز کاملاً رسیده می شود و از طعمِ بسیار خُوشمزه ای هم برخوردار می باشد.
٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ٠٠:۵٠:٢٧
امروز اگر ریا نباشد، قصد داریم افشاگری کنیم. البته نه در خصوص خرید سکه ها، طلا، پشت پرده بازار ارز، زمین خواری، کوه خواری، جنگل خواری، دریا خواری، بیابان خواری، ویژه خواری، موقوفه خواری، (نفسم گرفت...)، حقوق های نجومی، قراردادهای محرمانه نفتی و خودرویی و... چرا که پرونده های مربوط به موارد ذکر شده از رمان چند جلدی برادران کارامازوف هم بیشتر شده است و فقط روخوانی آنها چند سالی طول می کشد! حقیقت امر این است که نیاکان، اسلاف و حتی والدین خودمان از سده های دور همواره بر این باور بوده و هستند که  تنبلی عادت نکوهیده و ناپسندی است و برای اثبات آن نیز از اسناد منظوم و منثور بهره می جستند و از حکمت شعرا و نویسندگان بزرگ مایه می گذاشتند. 
٢٨ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ٠٠:۵٠:٠٣
 یکی از دوستان دعوتم کرد تا در آخرین روز نمایشگاه الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک) که از 6 تا 9 مرداد در تهران برگزار می‌شد، از دو سه سالن مختص به استارت‌آپ‌ها دیدن کنم. استارت‌آپ یا کسب‌وکار نوپا، معمولاً کسب‌وکاری است که در پی ایده‌ای خلاقانه، پرریسک، در بازاری ناشناخته، با سرمایه‌گذاری خود ایده‌پرداز و اغلب مبتنی بر فناوری اطلاعات ایجاد می‌شوند. من بیشتر به استارت‌آپ‌های مرتبط با آب و محیط‌زیست علاقه داشتم، اما در کل فضای غرفه‌های صدها استارت‌آپ از چند جهت جالب بود.
٢٧ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ٢٣:۵٨:٢٧
به گزارش صحبت نیوز تیترهای اصلی این شماره با عناوین "مردم زیر فشار مشکل اقتصادی اند/ جنگ نخواهد شد مذاکره نخواهیم کرد" و "انتقاد سازنده خوب است اما الان جای تسویه حساب سیاسی نیست" به سخنرانی رهبر معظم انقلاب و سخنان مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری فارس اختصاص دارد.
٢٧ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ١٢:٣٨:۵۶
مسابقات قهرمانی نوجوانان استان فارس با حضور 9 تیم از شهرستان های فیروز آباد، فسا ، آباده، کازرون، مرودشت، شیراز، جهرم، لارستان و پاسارگاد از تاریخ 20 لغایت 23 مرداد ماه 97 بصورت دوره ای در دو گروه 4 و 5 تیمی برگزار شد.
٢۵ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ١۴:٠٢:٠٩
همایش مشارکتهای اجتماعی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، امام جمعه موقت شهرستان، رییس اداره خیرین سلامت معاونت اجتماعی وزارت علوم پزشکی، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت و رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان و جمعی از معتمدین و خیرین عرصه سلامت در محل تالار بیمارستان امام رضا(ع) لارستان برگزار شد. 
٢۵ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ١١:٢٣:١۴
فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد:اگر امنیت به شکل داوطلبانه به وسیله مردم صورت گیرد، با آسیبها و هزینه های کمتری روبرو خواهیم بود. 

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام