لارستان كهن

٢٨ اسفند ١٣٩٨ ساعت: ١١:٠۴:۵٢
مدرسه فردوسی سابق یا به قول لاری ها مدرسه زیر بانک، در شهرقدیم لار محله آب فروشان مجاور ضلع شمالی بازار قیصریه و رو به روی برکه آب فروشان واقع شده است.
٢٣ اسفند ١٣٩٧ ساعت: ٢٢:١٨:٣٩
در این بازدید دانشجویان معماری با همراهی سحر یادگارفرد ابتدا به روستای بائن رفتند و بر اساس مشاهدات خود ، معضلات این روستا را بررسی کردند که یکی از این معضلات که از همه بیشتر جلب توجه می کرد، نبود شبکه فاضلاب بود که آب های آلوده راهی جز سرگردانی در کوچه ها نداشتند و همین وضع ادامه پیدا می کرد تا اینکه تبخیر شوند.
١٠ فروردين ١٣٩٧ ساعت: ٢٣:٠۴:٣٧
آب انبار آقا طی دو ماه اخیر توسط بیت حضرت آیت الله آیت اللهی لاری و خیرین محترم زیر نظر میراث فرهنگی درحال مرمت است.
١ ارديبهشت ١٣٩۶ ساعت: ١٩:٠٩:٠۶
موزه آب لارستان با حضورشهردار، رئیس و تعدادی از اعضای شورای شهر و جمعی از مردم میراث دوست لارستان،گراش،خور،کورده ولطیفی،دردَهَنشیرقنبربیگی واقع دریکی ازمحلات تاریخی ـ فرهنگی لارودرچهارشنبه شب ۹۶/۱/۳۰ افتتاح گردید.
٢٣ فروردين ١٣٩۶ ساعت: ٢٢:۵۵:٢٣
خروس لاری به خروسی گفته می‌شود که بارزترین صفت آن جنگندگی واستقامت بالای آن در مبارزه و عدم تسلیم آن می‌باشد. به طور کلی خروس لاری  در نواحی مختلف ایران به خصوص درمنطقه لارستان، خراسان، تهران و اردبیل یافت می شود. تعداد ی از این نژاد نیز در ناحیه ، چابهار و کنارک وجود دارد.
٢ فروردين ١٣٩۶ ساعت: ٠١:٣۵:٠۵
صمد کامجو: یکی از سازه های آب در لارستان کهن پسکل است. پسکل یکی از اثرهای تاریخی به جامانده در محله پاقلعه واقع در شهر قدیم لار و در بستر رودخانه بروند  مجاور پل گودرزی می باشد.
 
١۴ اسفند ١٣٩۵ ساعت: ٠١:٠٩:٢۵
موزه آب لارستان با همکاری مردم و اداره میراث فرهنگی لارستان و شهرداری لار در دهنشیر قنبربیگی احداث می شود.
 
 
۵ اسفند ١٣٩۵ ساعت: ٠٠:٢٢:٠٣
صمد کامجو/ صحبت نیوز: سابات از سازه های مناطق گرمسیر است که علاوه بر کارکرد اقلیمی کاربردهای اجتماعی و فرهنگی زیادی داشته است.
١ اسفند ١٣٩۵ ساعت: ١٨:٠٩:۴۵
رضا طاهری از نویسندگان اهل روستای بریز مطلبی انتقادی در مورد شیوه تطابق "بهری" با منطقه جویم در کتاب های لارستان کهن و فرهنگ لارستانی و نیز کتاب ارزشمند تاریخ مفصل لارستان نوشته است که در زیر از نظر خوانندگان می گذرد: 
٣٠ بهمن ١٣٩۵ ساعت: ١۴:٠٢:١۵
در اثر بارش های اخیر یک محوطه تاریخی در جنوب شهر جویم از زیر خاک نمایان شد.
٢۵ بهمن ١٣٩۵ ساعت: ١٨:٠١:٢٧
٢۴ بهمن ١٣٩۵ ساعت: ١٨:٠٣:١۴
منیره جهانبین/ صحبت نیوز: به تاریخ لارستان که نگاه می کنیم متوجه می شویم داد و ستد و تجارت، شغل غالب مردمان این سرزمین بوده و به سبب مراوده با کشورهای مطرح آن زمان در برخی صنایع منحصر به فرد و صاحب سبک شده اند. 
١٧ دي ١٣٩۵ ساعت: ١٠:١۵:٣٣
عنایت الله نامور: 
۵ دي ١٣٩۵ ساعت: ١۴:٠٧:٠۶
منیره جهانبین/ صحبت نیوز: لارستان با وجود آب و هوای گرم و خشک و خشکسالی های که در چند سال اخیر اکثر مناطق این شهرستان را درگیر کرده, از نظر گردشگری طبیعی پتانسیل مناسبی دارد. 

لوگوی دیجیتال