نماینده مردم تشریح کرد:
اهداف و برنامه های سفر کمیسیون فرهنگی مجلس به لارستان
زمان انتشار: 3 شهريور 1393 ساعت 17:55:57
تعداد بازدید: 3312
در آستانه برگزاری پنجمین دوره همایش جوان و اندیشه، مطلع شدیم که طبق پیگیری های بعمل آمده و به دعوت دکتر جعفرپور، نماینده لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان مجلس در منطقه حضور می یابند. از این رو در گفتگویی با دکتر جعفرپور، اهداف و برنامه های این سفر را جویا شدیم  که مشروح سخنان نماینده مردم به اطلاع شما میرسد:
- با سلام . در حدود دو سالی که از دوره نمایندگی شما می گذرد، هم اکنون بیش از دوره های گذشته شاهد حضور پررنگ مسئولان کشور در مناسبت ها و زمانهای مختلف در منطقه بوده ایم. به طور کلی هدف و کارکرد حضور مسئولان کشوری در منطقه و حوزه انتخابیه چیست؟
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
همانگونه که  مردم شریف حوزه انتخابیه شاهد بوده اند یکی از فعالیت های این دوره از نمایندگی، برنامه ریزی و دعوت برای حضور مسئولان تراز اول کشور در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بوده است. رئیس مجلس، نائب رئیس مجلس، چند وزیر، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، قائم مقام سازمان صدا و سیما و معاونان وزرای مختلف از جمله این موارد بوده است و این دعوت ها با چند هدف مشخص انجام می شود.
 
اول آشنایی بی واسطه و از نزدیک شخصیت های تأثیرگذار با منطقه لارستان بزرگ و مردم شریف لارستان، خنج و گراش ، فرهنگ غنی این حوزه از استان، توانمندی ها و ظرفیت های کم نظیر منطقه به لحاظ اقتصادی و منابع انسانی، همچنین نمایش وحدت مثال زدنی شیعه و سنی در شهرستان های لارستان، خنج و گراش. عموم این شخصیت ها اطلاعات کلی از وضعیت خطه لارستان دارند و مطالبی را هم شنیده اند ولی با حضور در منطقه و دیدن مردم با فرهنگ آن، با ذهنیت بسیار مثبت به پایتخت باز می گردند و همین آشنایی و نگاه مثبت باعث برکات و فواید در پیگیری های اجرایی در آینده می شود که همکاری صمیمانه آن ها را در مسائل منطقه ای شاهد می شویم و در موارد متعدد شاهد بوده ایم که در جلسات مهم این افراد همواره به تبلیغ و معرفی ویژگی های منطقه لارستان به سایرین پرداخته اند.
 
هدف دوم دستاوردهای مستقیم و بی واسطه ای است که از این سفرها عاید منطقه می شود. مانند اختصاص بودجه برای ساخت یا تکمیل پروژه های عمرانی یا اعطای مجوز در امور آموزشی یا پشتیبانی مشاوره ای و سرمایه گذاری در طرح های صنعتی که همه ی موارد مذکور در سفرهای مسئولان به منطقه اتفاق افتاده است.
 
هدف سوم فعال سازی مجموعه ای از جوانان نخبه در شهرستان برای برنامه ریزی و مدیریت امور شهرستان که باعث به دست آمدن تجارب با ارزشی می شود یا سازماندهی بخشی از جوانان نخبه برای همکاری و پشتیبانی علمی از طرح های در دست اقدام مانند آنچه در گرفتن رشته های مرکز آموزش عالی لار اتفاق افتاد.
 
-  به نظر می رسد امسال حضور مسئولان متفاوت از موارد گذشته و با حال و هوای متفاوت باشد    
 
بله همینطور است، امسال برای اولین بار، که شاید در تاریخ همه دوره های نمایندگی بی نظیر باشد، همزمان 6 نماینده مجلس ، دو معاون وزیر و دو مدیر کل ستادی وزارتخانه به همراه چند تن از مدیران کل استانی در منطقه حاضر می شوند که این اتفاقی بزرگ در حوزه فرهنگ منطقه است . در این زمینه تعداد قابل توجهی از مسئولان اجرایی شهرستان به همراه جمع زیادی از جوانان متعهد و نخبه با تلاش بی وقفه در طول چند هفته اخیر در صددند این برنامه را به بهترین وجه پیاده کنند.
 
-  گاهی برخی انتقاد می کنند که در این مسافرت ها هزینه هایی انجام میشود و پولی خرج می گردد ولی دستاوردی برای شهرستان و منطقه به دست نمی آید. نظر شما در این باره چیست ؟  
 
اینطور نیست ، زیرا در این سفرها در عین اینکه تلاش می شود به صورت آبرومند برگزار گردد تا خصلت برجسته میهمان نوازی لارستانی ها نشان داده شود، در عین حال از اسراف و هزینه های اضافی تلاش داریم دوری کنیم ضمن آنکه چنانچه گفته شد، مخارجی که انجام میشود در قبال آنچه به لحاظ معنوی به دست می آید یعنی معرفی ویژگی ها و سابقه گذشته و اصالت منطقه که در زمینه درخواست ها و مطالبات مورد نظر مردم را فراهم می کند و آنچه در این سفرها از لحاظ مادی عاید می شود بعنی تصویب بودجه برای امور مورد نیاز اساسا قابل مقایسه نیست.
 
ان شاا... در این سفر پیش رو هم با حضور کمیسیون فرهنگی مجلس و مسئولان اجرایی فرهنگی شاهد برکات و دستاوردهای مادی و معنوی برای منطقه باشیم و زمینه ی رشد و توسعه فرهنگی و سایر مطالبات عمومی مردمی هموار گردد.
 
در این فرصت از زحمات همه دست اندرکاران این سفر در سطح شهرستان و منطقه که ان شاا... با تلاش خود زمینه برگزاری با شکوه و آبرومند این واقعه مهم را فراهم کرده اند و نیز مردم شریف و نجیب لارستان که با همراهی خود میهمان نوازی خطه لارستان بزرگ را مانند همیشه به نمایش خواهند گذاشت تشکر می کنم .
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دکتر جمشید جعفرپور
 

 

کد امنیتی:   
 [9 نظر]

بدون نام
Iran, Islamic Republic of
30 شهريور 1393   ساعت: 14:55:16

احسنت به نماينده لارستان

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
28 شهريور 1393   ساعت: 03:37:45

سوال بنده از دکتر جعفرپور این است که چرا از همه نیروهای لارستان برای برگزاری همایش استفاده میشود و کاملا سلیقه ای است...

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
22 شهريور 1393   ساعت: 20:59:57

با عرض سلام و خسته نباشید به تمامی افرادی که که در برگزاری پنجمین دوره جوان و اندیشه همکاری نمودند. انتقادی که در مورد این مراسم رواست هزینه های سرسام آور آن می باشد، امیدوار هستیم که بازده ای این جشن بیش از هزینه صرف شده برای این جشن باشد. نکته ی دیگری که از گفته های نماینده محترم درک میشود تاکید ایشان بر نخبه گرایی و ارایه همکاری ها از جانب نخبه های شهر به دیگر دانش آموزان می باشد. هیچ گونه مخالفتی در این مورد وجود نخواهد داشت اما افرادی که از وضعیت آموزش و پرورش در لارستان مطلع می باشند در جریان این امر هستند که بیشتر هزینه های آموزشی و بهترین اساتید به مراکز آموزشی تیزهوشان و نمونه اختصاص داده می شود با توجه به اینکه اکثریت محصلین در این مراکز دانش آموزانی هستند که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار می باشند. حال آنکه دانش آموزانی هستند به خصوص در شهرقدیم لار که به دلیل فرهنگی نبودن والدین و وضعیت بد مالی خود از ادامه تحصیل خودداری می کنند و یا اگر وارد تحصیلات متوسطه بشوند در زمینه کنکور موفقیت چندانی ندارند و این امر تنها به دلیل آن می باشند که قادر به شرکت در کلاس های تست توسط اساتید مطرح لار نمی باشند. نتایج کنکور طی چند سال اخیر گویای این امر می باشد. امیدوارم که جناب دکتر جعفر پور بر این مساله تاکیید نمایند تا هیچ گونه بی عدالتی در مورد آموزش و پرورش وجود نداشته باشد. با سپاس

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
4 شهريور 1393   ساعت: 11:56:16

با خسته نباشید به دست اندرکاران، ولی اینجور که بوش می آید و شایعه است برنامه های تبلیغاتی است برای نمایندگی مجلس دور بعد.

 
فرهنگي
Iran, Islamic Republic of
4 شهريور 1393   ساعت: 10:38:03

اگر خروجي اين همايش بصورت شفاف اطلاع رساني شود حرف و حديث هم كمتر ميشود چرا كه تا كنون هرچه همايش داشتيم چيزي از توش در نيومده

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
4 شهريور 1393   ساعت: 09:07:28

آقا این شیرازه خیلی داره روشو زیاد می کنه ها امروز تو خبرگزاریهای کشور پخش کرده که استاندار داره به نفع لارستانیها کار می کنه اینم لینکش: http://khabarpu.com/h.php?t=319-xFA-xNEWS-x59603-xmaxldwolarajxoxaomaxldworajx_n_mxjakw

 
حق لارستان
Iran, Islamic Republic of
4 شهريور 1393   ساعت: 06:48:39

باتوجه به حضور کمیسیون فرهنگی مجلس در لارستان بزرگ از نماینده محترم و مسئولین میخواهیم نسبت به ارتقای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان به کل اقدام نمایند

 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
3 شهريور 1393   ساعت: 22:15:07

.... مردیم توی لار فقط فرهنگ رو کم داشتیم. جوونهای لار از بیکاری می نالند شما برید دنبال فرهنگ. همه شهرستانها پروژه های بزرگ عمرانی صنعتی اجرا می کنند و ما این وسط دارم از درد فرهنگ می نالیم. دست مریزاد جناب آقای نماینده ، منتظریم تا انتخابات نمایندگی بعدی.

 
بدون نام
5 شهريور 1393   ساعت: 13:35:01

اگه توانایی درک مزایای این همایش ها رو داشتید و صحبت های نماینده رو به خوبی مطالعه میکردید متوجه می شدید که این همایش هم به لحاظ مادی و عمرانی و هم به لحاظ معنوی منفعت زیادی را به شهرستان رسونده... دانشگاه دولتی،گرفتن اداره کل ها،ساخت مجتمع منیری و غیره باز ده های این همایش ها هست که هر کدوم ایجاد شغل هم میکنه...

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
3 شهريور 1393   ساعت: 21:14:04

واقعا برنامه ی خوبی است ممنون از زحمات نماینده محترم مجلس که این کمیسیون رو دعوت کردن؛امسال واقعا در لارستان شکوهی برقرار شده

 
لوگوی دیجیتال