تولید 15 هزار تن سیب زمینی طرح استمرار در لارستان
زمان انتشار: 22 دي 1396 ساعت 11:12:17
تعداد بازدید: 392
به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی لارستان، برداشت سیب زمینی طرح استمرار از اراضی زیر کشت این محصول در شهرستان لارستان آغاز شد. 
علی سعیدی نژاد رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی این شهرستان با بیان این خبر افزود: لارستان تنها تولید کننده سیب زمینی طرح استمرار در استان فارس می باشد و انتظار می رود از سطح 500 هکتاری زیر کشت این محصول در روستای چاهنهر بخش مرکزی، حدود 15 هزار تن سیب زمینی تولید و به سراسر ایران ارسال گردد.
 
وی خاطر نشان کرد: این امر باعث تنظیم قیمت محصول سیب زمینی در فصول سرد سال می شود و تعادل قیمت در بازار مصرف، اهمیت تولید این محصول را نشان می دهد.
 
سعیدی نژاد با بیان اینکه در کشت طرح استمرار عمدتاً از سیب زمینی رقم سانته استفاده شده است، افزود: این رقم برای کشت در این منطقه مناسب و عملکرد بالا در هکتار و بازارپسندی از مزایای آن است.
 
وی در پایان اظهار داشت: کشت سیب زمینی در این شهرستان علاوه بر ایجاد درآمد برای کشاورزان، سبب اشتغال زایی زنان و مردان روستایی شده است، به طوریکه هر هکتار سیب زمینی به 45 کارگر برای برداشت و بسته بندی نیاز دارد.
 
کشت سیب زمینی با تمامی مزایا، مشکلاتی از جمله عدم پرداخت غرامت بیمه سرمازدگی سال زراعی گذشته و در نتیجه عدم بیمه سیب زمینی در سال زراعی جاری را برای کشاورزان به دنبال داشته است.


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام