بیاینه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات لارستان، خنج و گراش به مناسبت ۲۲ بهمن/ ضرورت «گفت و گوی ملی» در دهه چهارم انقلاب
زمان انتشار: 20 بهمن 1396 ساعت 23:39:54
تعداد بازدید: 326
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در لارستان، خنج و گراش که متشکل از نمایندگان احزاب اصلاح طلب در این سه شهرستان است به مناسبت ۲۲ بهمن ماه سالروز انقلاب اسلامی ایران طی بیانیه ای از مردم برای شرکت در راهپیمایی این روز دعوت کرده است. متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
این روزها یادآور پیروزی حرکت منسجم مردم ایران در سی و نه سال پیش است که گرچه نام «انقلاب» بر آن نهاده شده اما رنگ خشونت، نفرت و خونریزیِ دیگر انقلاب‌های مشابه قرن را نداشت و قشرهای گوناگون ملت از نحله‌های مختلف فکری و سیاسی در راهپیمایی‌های آرام خود از محو استبداد و استعمار و فساد می‌گفتند.
 
اکنون در سالگرد آن رویداد تحول‌خواهانه، بازخوانی آرمان‌ها و شعارهای انقلاب سال ۵۷ در کلام بزرگان و رهبران آن به‌ویژه امام خمینی(ره) ضروری به نظر می‌رسد.
 
امروز پس از گذشت سال‌های پر فراز و نشیب و در کنار همه دستاوردهای جمهوری اسلامی، لازم است ضمن حفظ و پاسداشت آن دستاوردها خصوصاً جنبه مردمی بودن این نظام و تأکید بر حقوق و آزادی‌های مشروعِ تصریح شده در قانون اساسی، کژی‌ها و کاستی‌های موجود را کارشناسانه و ناصحانه نقد کرد تا راه بر هرگونه بدخواهی خارجی و داخلی بسته شود.
 
همان‌گونه که در بهمن ۵۷ مسلمان و مارکسیست، سنتی و روشنفکر، روحانی و دانشجو و کارگر بدون کینه و اختلاف، در خیابان‌ها برای پیروزی یک هدف گام برمی‌داشتند، اکنون در آستانه ورود به دهه چهارم نظام جمهوری اسلامی نیز به همان «همدلی»‌ها نیاز داریم و جا دارد با در نظر گرفتن مقتضیات زمانه و به‌روز کردن مفاهیم و شعارهای انقلاب، بر مطالبه‌ی «گفتگو و تفاهم ملی» پای بفشاریم.
 
شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان لارستان، خنج و گراش در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران، این روزهای تاریخی و سرنوشت‌ساز را به همه ایرانیان عزیز به‌ویژه یکایک مردم آگاه و فداکار لارستان بزرگ تبریک می گوید، و ضمن به رسمیت شناختن حق نقد یا اعتراض مسالمت‌آمیز و منطقی برای همه مردم و گروه‌های سیاسی، از همگان برای شرکت در راهپیمایی سراسری و ملی ۲۲ بهمن‌ماه، که فرصتی برای همبستگی و آشتی ملی است، دعوت می‌نماید.
 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام