معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جمع راهپیمایی کنندگان بخش اوز:
حضور و ایستادگی روحانیون و مردم، تمام نقشه‌های دشمنان انقلاب را خنثی کرد
زمان انتشار: 22 بهمن 1396 ساعت 18:32:15
تعداد بازدید: 357
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: حضور، ایستادگی و مقاومت روحانیون و مردم، تمام نقشه‌های دشمنان انقلاب را خنثی کرد. 
به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع راهپیمایی کنندگان بخش اوز ضمن گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن ماه، این ایام را یادآور ایثارگری ها، از خود گذشتگی ها، جانفشانی ها و حضور همه جانبه مردان و زنان این کشور در مبارزه با طاغوت، استکبار و استعمار دانست و اظهار داشت: علما و روحانیون شیعه و سنی عامل وحدت، همدلی و اتحاد در سراسر ایران اسلامی بوده و هستند و برادرانه با وحدت و همدلی و همراهی مردم، نقشه هایی را که دشمنان بعد از انقلاب برای کشور ما کشیده اند را در نطفه خفه کرده اند و با رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری و مقاومت و ایستادگی مردم، دشمنان هیچ وقت موفق نشده اند.
 
وی با بیان اینکه اگر فلسفه و شکل گیری انقلاب را در نظر بگیریم به چند موضوع خاص، اهمیت دار و سرنوشت ساز در کشورمان پی خواهیم برد، افزود: در دوران ستم شاهی نبود استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و حتی امنیتی را شاهد بودیم و در آن زمان میدان تاخت و تاز قدرت های بیگانه استکبار و استعمار بود.
 
فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه در دوران شاهنشاهی ایران وابستگی شدید نظامی اقتصادی و حتی شاهد وابستگی های حکام و دستگاه حاکمه آن زمان بودیم، تصریح کرد: در دوران ستم شاهی فساد و فحشا از طریق صدا وسیما، کتب، نشریات و روزنامه ها ترویج پیدا می کرد به نحوی که می خواستند پایه های اعتقادی جوانان و نوجوانان ما را سست کنند تا سیاست های استکباری خودشان رشد کند و این یکی از عوامل اصلی تقاضای مردم برای تغییر وضعیت موجود آن زمان بود.
 
معاون استاندار فارس با بیان اینکه امام بزرگوار رهبری نهضت را در دست گرفت و با شیوه های خود وارد میدان شد و بدون تکیه به قدرت های جهانی زمان خودشان، تنها راهی را که انتخاب کرد عینیت بخشیدن به اعتقادات و ارزش های دینی اسلامی بود ، ادامه داد: مردم با دست خالی در برابر نظام تا بن دندان مسلح ایستادند و مقابله کردند و در مقابل گلوله های رژیم ستم شاهی مردانه جنگیدند تا اینکه انقلاب پیروز شد و نظام اسلامی را تثبیت کردند.
 
وی با اذعان به اینکه بدخواهان روزهای اول انقلاب با ایجاد جنگ های داخلی در شمال و جنوب و شرق و ایجاد خانه های تیمی بوسیله دشمنان انقلاب سعی کردند همان حرکت اولیه انقلاب را به بن بست بکشانند و در تدوام جنگی هشت ساله را بر این کشور تحمیل کردند تا منافع شان تامین کنند و منافع اقتصادی آنان مجددا در دست بگیرند، افزود: قدرت های جهانی به وحشت افتاده بودند که نه تنها ایران بلکه کشورهای مسلمان خاورمیانه به تبعیت از نظام مقدس جمهوری اسلامی منافع آنها را به خطر بیندازد اما رهبری های امام بزرگوار ، مشارکت مردم و وحدت و همراهی مردم و مستمر از همه ایدئولوژی و نظام عقیدتی مشترکی که در بین مسلمانان وجود داشت باعث گردید که نظام مقدس جمهوری اسلامی در راه خویش حرکت کند.
 
حسنی با تأکید بر اینکه امروزه راه و روش ما همچنان که تمام تئوری نظری داریم باید مبتنی بر عملکرد، کارآمدی نظام و رضایت مندی مردم، توانمندی اقتصادی و خود کفایی اقتصادی و در تداوم آن جذب اعتماد عمومی، وحدت ملی، ثبات سیاسی پویا وهمچنین امینت پایدار باشد، خاطر نشان کرد: باید از درون، خود را توانمند کنیم که در غیر اینصورت شیوه جدید برخورد استکبار و استعمار ممکن است ما را با مشکل مواجه کند.
 
فرماندار ویژه لارستان تأکید کرد: برای آنکه بتوانیم در معادلات جهانی تاثیر گذار باشیم باید به عنوان بازیگری قدر و قوی، مثمر ثمر بوده و از منافع ملی خودمان در عرصه جهانی دفاع کنیم که تنها راه دستیابی به این هدف کارآمدی نظام، درون زا کردن امنیت اقتصاد و کارآمد و خودکفا نمودن اقتصاد خودمان است، به نحوی که رضایت مردم در راستای ایجاد اشتغال ، تولید و رونق اقتصادی فراهم شود.
 
این مسئول با بیان اینکه خاورمیانه از نظر غرب منشاء ثروت است و ایران هم در مرکز این نقطه قرار گرفته است، افزود: خاورمیانه و ایران مهد نخبگان علمی هستند و این مهم را امروز غربی ها خیلی خوب متوجه شده اند که چگونه خاورمیانه، ایران و کشورهای اطراف آن از منابع غنی اقتصادی تهی کنند و می دانند که چگونه مغزهای متفکر از این کشور را فراری دهند.
 
وی یادآور شد: همه می دانیم که یکی از پایه های قدرت نظام لیبرال دموکراسی جهان انباشت سرمایه است به همین لحاظ جنگ های نیابتی را در خاورمیانه ایجاد کرده اند تا سرمایه و سرمایه گذار احساس کنند که در خاورمانه و ایران امنیت اقتصادی وجود ندارد، بنابریان سرمایه ها از خاورمیانه به سمت غرب سوق داده می شود.
 
معاون استاندار فارس با بیان اینکه دشمنان، جنگ های نیابتی را ایجاد کرده اند تا نخبگان علمی احساس کنند که اینجا جای زندگی کردن نیست و خاورمیانه امینت ندارد و به سمت غرب می روند، گفت: استکبار برای اینکه چالش های خود را ترمیم کند و رونق اقتصادی کارخانجات خود را بازیابی نماید، منطقه را با جنگ های نیابتی به خاک و خون کشیده است تا سرمایه و نخبگان را به سمت خودشان بکشانند و انباشت سرمایه و انباشت نیروهای توانمند فکری تداوم دهند.
 
حسنی با بیان اینکه امروز به عنوان خدمت گذار مردم وظیفه داریم در راستای رضایت مندی مردم و متناسب با امکانات و اختیارات گام برداریم، ادامه داد: مشارکت علما، روحانیون، مسئولین،فعالین فرهنگی هنری و اجتماعی با مردم را در بخش اوز ارج می نهیم.
 
وی تصریح کرد: وقتی شهر اوز را شهری پویا، با نشاط همراه با همدلی و همراهی می بینیم بر خود لازم می دانیم که برای ایجاد رضایت مندی مردم تلاش نماییم.
 
فرماندار ویژه لارستان افزود: خدا را شاکریم که متناسب با امکانات دولت تدبیر و امید و طی این چند سال اخیرگام های موثری در کشور برداشته شده است به نحوی که ثبات سیاسی، آرامش اقتصادی، تدبر در مشی امور،تنش زدایی در سیاست خارجی و همچنین ثبات اقتصادی و حرکت عاقلانه در مسیر تدوام و خدمات دهی را فراهم کرده است.
 
حسنی با اشاره به اینکه در شهرستان لارستان همه زیر ساخت ها و امکاناتی که باید در خدمت مردم باشد نهادینه شده است به طوری که امروز حتی روستاهای 7و 4 خانواری نیز برق دار شده اند، عنوان کرد: این نشان دهنده این است که پراکنش خدمات رسانی، توزیع امکانات به صورت عدالت در تمامی روستاهای این کشور توسط دولت و نظام نادیده گرفته نشده است .
 
نماینده عالی دولت در لارستان ادامه داد: از اول امسال تاکنون هم بیش از ۲۵۰ پروژه عمرانی، زیربنایی و خدماتی با اعتبار قریب به ۳۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی، خیرین و بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.
 
حسنی تاکید کرد: بر اساس آمار سرشماری نفوس و مسکن، نرخ بیکاری لارستان از ۱۳٫۴ (سیزده و چهار دهم) درصد در سال ۱۳۹۰ به ۶٫۵ (شش و نیم) درصد در سال ۱۳۹۵ کاهش یافته است و در شاخص اشتغال، این شهرستان اکنون با افتخار در رتبه دوم استان قرار دارد.
 
وی ابراز امیدواری کرد با حضور مشارکت مردم و با همراهی و همدلی همه ی مسئولین بتوانیم توسعه متوازن که مورد توجه مردم است در شهرستان فراهم نماییم .
 
راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در بخش اوز لارستان با حضور شیخ عبدالعزیز قاضی زاده امام جمعه اوز، شیخ صالح انصاری مدیر مجتمع علوم دینی ، علما و روحانیون، محمد حسین آتش فراز بخشدار اوز، مسئولین، کارمندان، نیروهای نظامی و انتظامی، کارگران، بسیجیان، هنرمندان، ورزشکاران، دانش آموزان و دانشجویان،خبرنگاران و عکاسان و قشرهای مختلف مردم از جلو شهرداری آغاز و در استادیوم ورزشی شهر اوز پایان یافت.
 
اجرای گروه سرود، اجرای گروه های ورزشی، قرائت شعر و مقاله، سخنرانی بخشدار اوز در موضوع پیروزی انقلاب و قرائت قطعنامه از دیگر برنامه های این مراسم بود.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام