سیلوانو مارتینا مدیر برنامه جیجی بوفون از خاطرات دروازه بانی خود می گوید
زمان انتشار: 29 بهمن 1396 ساعت 17:24:14
تعداد بازدید: 608
صحبت نیوز: سیلوانو مارتینا مدیر برنامه جیجی بوفون که خود دروازه بان سابق تیم جنئا بوده است خاطرات جالبی از خود می گوید که در زیر می خوانید:
چگونه به دنیای فوتبال راه پیدا کردید؟
 
در تیم جوانان و کمی بعد سری B تیم شهر ورزه شروع کردم تا اینکه اینتر یکی از بازی های من را دید و از من دعوت کردند تا به میلان بیام در سال 1972 و 17 سال دروازه بان بودم.
 
چه فرقی بین زندگی یک مدیر برنامه و یک بازیکن فوتبال است؟
 
برای من که خود سالها دروازه بان بودم این فقط کار نبود بلکه آرزویم بود که به عنوان بازیکن فوتبال شناخته بشوم و از این راه زندگی کنم. می توانم بگم آدم خوشبختی بودم که توانستم به رویا خود دست پیدا کنم.اما زندگی در قالب مدیر برنامه کاری خیلی سخت و تا حدودی خشک و بدون احساس است. بخاطر همین معمولا مدیر برنامه دروازه بانها می شوم تا بتوانم بار دیگر از طریق آنها احساس در زمین بودن را تجربه کنم.
 
چگونه رابطه شما با بوفون شروع شد؟
 
بوفون یکی از طرفداران جنئا بود و اکثرا بازیها را دنبال می کرد. در لابی هتل آشنا شدیم و با هم صحبت کردیم و او خیلی وقتها با پدرش به تماشای بازی می آمد.
 
به نظر شما بوفون امسال بازنشست می شود؟
 
به نظر من او تصمیم دارد مدت زیادی بازی کند و هیچ تصمیمی به ترک ندارد.
 
شما در تیم جنئا تا لبه مرگ پیش رفتی ولی برگشتید دقیقا چه اتفاقی افتاد؟
 
اون موقع مثل الان اسپری سفید واسه خط کشیدن کوتاه استفاده نمی شد از گچ استفاده می کردند که باد می کرد وبازیکن مقابل اینو می دید و می خواست از روی آن بپره اما پاش سر خورد و با ته کفش وقتی جفتمون تو هوا بودیم به پیشونی من زد. و من بعد از اون دیگه چیزی یادم نمیامد.
 
شما فرصت دوباره ای برای زندگی پیدا کردید چه چیزی تو زندگیت بعد اون حادثه تغییر کرد؟
 
بعد از اون حادثه خیلی روزنامه ها و مجلات مطلب نوشتند من اصلا عادت نداشتم به این همه توجه و فشار خبرنگاران تو زندگی شخصیم واین باعث شد که فکر کنم خیلی هم مهم نیست اگه دروازه بان نباشم اما وقتی تو یه بازی نوبت پنالتی شد احساس کردم که حاضرم دوباره زندگیمو بدم تا ببرم.
 
با جان کارلو انتونیونو که با کفش زد پیشانی شما صحبت می کنید یا ازش متنفری؟
 
اوایل نه اما بعدها هم دیگر را اتفاقی می دیدیم و در نهایت بازی فوتبال این موارد را داره. الان با هم دوستیم و حتی شام گاهی بیرون می ریم.حتی پدر و مادرش با من خوب بودند فقط همسرش زیاد با من خوب نیست
 
آیا از فوتبال ایرا ن کسی رو دنبال می کنید؟
 
همیشه فوتبال ایران را نگاه می کنم اما تیمی که بیشتر شناخته شده تیم ملی ایرانه به خصوص که امسال شما می روید جام جهانی
 
ارسالی: النا حری


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال