محبوبه وحیدیان
شعر و مهر در شب شعر لارستان
زمان انتشار: 20 ارديبهشت 1397 ساعت 22:03:56
تعداد بازدید: 1117
شامگاه 19 اردیبهشت 97 شب شعر لارستان به مناسبت سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به سرزمین مادری مان در فرهنگسرای مرتضوی و به همت انجمن ادبی آفتاب, بنياد لارشناسي و فرهنگسرای مرتضوی برگزار شد.
باز هم اردیبهشتی دیگر و باز هم روز لارستان و این اردیبهشت عاشق ترین فصل سال است که نام زیبای لارستان بزرگ برای همیشه بر پیشانی اش خواهد درخشید.
 
شامگاه چهارشنبه در فضایی سرشار از عطر حضور دوستان باز هم گرد هم آمدیم به رسم دیرین. فضایی بسیار ساده و صمیمی با حوضی در میان و باغچه ای که گرداگردش را فرا گرفته و گل های پیچکش که عجیب خودنمایی می کند. 
 
امشب دوستانی را این جا می بینم که حضورشان حال دل را معجزه آسا خوب می کنند و وجودشان غنیمتی است که باید قدر دانست. با خود اندیشیدم تا حواس زمین پرت اردیبهشت است جرعه ای از صبر پنجره را برای خستگی هایمان قرض بگیریم و عکس آفتاب را بر دیوار دلمان قاب کنیم تا صدای خنده های دلگشا لحظه هایمان را پرکند و برای لحظاتی گذر زمان را فراموش کنیم و بدانیم که " عشق راهی است برای بازگشت به خانه" بعد از یک روز پرمشغله. 
 
اینجا آدم ها صمیمی بودند و مسئولان صمیمی تر. شهردار و اعضای شورای شهر هم آمده بودند و حضورشان باعث قوت قلب بود و چه خوب بود که آمده بودند. گاهی وقتها حضور صمیمی مسئولان در کنار مردم بسیار زیباست به زیبایی و سادگی این شب بزرگ. 
 
گاهی وقتها باید از روزمرگی ها رها شد و خود را به سادگی ها سپرد. این جاست که حس می کنی باید بود و باید مهربانی را تقدیم کرد به  این مردم.
 
امشب همه چیز حال و هوای دیگری داشت. اجرای زیبای حاج محمد زارع عزیز که صفای مجلس را دو چندان می کرد و حضور شاعرانی از لار, اوز و دهکویه دل ها را رونقی خاص می بخشید. آقایان معزی و هوشمند از دهکویه, فریاد خواجوی از اوز و شاعران نام آشنای شهرمان منصور پدرام, خلیل رویینا, عبدالرضا مفتوحی, واعظ زاده شعرهایشان را با جان دل خواندند و انصافا که بر جان دلمان هم نشست و زخمه ای زدند بر تار دل.
 
 نقطه عطف این مراسم حضور شاعر و فرهنگی گرانقدر شهرمان خانم فتحیه قناعت پیشه, لاری ساکن شیراز بود که با کوله باری از شعر و مهر و صفا آمده بود و حضورش چه زیبا بود برای اولین بار در جمع صمیمی آفتاب نشین ها. 
 
از دیگر مراسم این شب اجرای هنرمند بی ادعای شهرمان سهراب سبحانی که قصه ای قدیمی را به زبان شیرین لاری و بیانی ساده و صمیمی واگویه کردند.
 
و این چنین بود که شب به یادماندنی دیگری با حضور همه دوستان رقم خورد. کسی چه می داند شاید از پس همین کوچه پس کوچه در اردییبهشت همین سال, درخت آرزوهایمان جوانه زد بر شاخسار مهر و مهربانی.
 

 

کد امنیتی:   
 [1 نظر]

لاری
Iran, Islamic Republic of
21 ارديبهشت 1397   ساعت: 00:09:51

بسیار زیبا بود. مثل همیشه ساده و صمیمی. سخن کز دل بر آید لا جرم بر دل نشیند

 
لوگوی دیجیتال