فرماندار ویژه ی لارستان در مراسم اختتامیه نمایشگاه قاب غریب قریب 3:
اجرای برنامه های فرهنگی در قالب های هنری تاثیرگذاری و ماندگاری بیشتری دارد
زمان انتشار: 27 ارديبهشت 1397 ساعت 11:58:01
تعداد بازدید: 400
فرماندار ویژه ی لارستان گفت: اجرای برنامه های فرهنگی در قالب های هنری، تاثیرگذاری و ماندگاری بیشتری دارد.
 به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم اختتامیه نمایشگاه قاب غریب قریب 3 ضمن تقدیر و تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه در سخنانی اظهار داشت: کسانی که در این نمایشگاه فعالیت کردند بر اساس آن احساس مسئولیت، اعتقادات دینی و مهدوی و بر اساس نوع نگاهشان به ارزشهای اسلامی، دینی، اخلاقی و برای اینکه فرهنگ اسلامی و فرهنگ دینی در جامعه نهادینه شود و این فرهنگ به نسل های آینده منتقل گردد؛ این کار ارزشمند و منحصر به فرد را در شهرستان اجرا کردند.
 
وی افزود: روزی که بنده از نمایشگاه بازدید و روند تاریخ را در قالب های هنری بصورت نوشتاری ، تجسمی و تصویری ، مشاهده کردم, لذت بُردم و مرا تحت تأثیر خود قرار داد و مطمئنا در وجود نسل جوان هم تأثیرگذار گذاشته و آنها را جذب کرده است.
 
فرماندار ویژه ی لارستان تصریح کرد: اگر در تمامی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خودمان بتوانیم از قالب های هنری تأثیرگذار استفاده کنیم، قطعاً بازخورد خوبی خواهد داشت و می تواند نسل امروزی را به سمت فرهنگ دینی و مهدویت جذب کند، یعنی اگر فعالیت های دینی و ارزشی در قالب سرود، فیلم، تئاتر، نقاشی، صنایع تجسمی، عکس و غیره اجرا گردد، بهتر جواب می دهد و در وجود جوانان و نوجوانان تأثیر بیشتری خواهد داشت و فکر و روح و جسم جوانان و نوجوانان تحت تأثیر قرار خواهد داد.
 
حسنی ادامه داد: امیدواریم این نمایشگاه که در تقابل حق و باطل از ابتدای خلقت در قالب هنری خیلی زیبا به تصویر کشیده شده بود و در کنار این فعالیت ها و مشارکت های خوبی که مردم در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و هنری و فعالیت های اجتماعی مبتنی بر اعتقادات دینی و ارزشهای اسلامی دارند، بتوانیم نقش و هنری که منشأ آن ارزشهای اسلامی، روایات و احکام دینی باشد، بیش از گذشته نسبت به جذب جوانان و نوجوانان به اخلاق ها و رفتار اسلامی و فرهنگ مهدوی تلاش و کوشش وافر بنمائیم.
 
وی تاکید کرد: هنر ما باید این باشد که بتوانیم ارزشهای اسلامی که همة ابعاد اجتماعی در بر می گیرد و یا دیگر ارزشهای انقلاب، همچون ایثارگری های دوران انقلاب و جنگ هشت ساله و فعالیت های ایدئولوژیک و اسلامی که برای حمایت از مظلومان عالم و برای گسترش ارزشها و برای دفاع از مظلوم و دفاع از امنیت و منافع ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی را در قالب هنر پیاده کنیم و این فعالیت های هنری را به نسل های آینده منتقل کنیم.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان اضافه کرد: اگر توانستیم این ارزشها به نسل های بعدی انتقال دهیم یقیناً پایداری احکام اسلامی، ارزشهای انقلاب و ارزشهایی که در طی این 40 سال شاهد بوده ایم، پویاتر و با نشاط تر به جلو حرکت خواهد کرد و استمرار خواهد داشت و نظام مقدس جمهوری اسلامی که بعنوان الگویی از منشور حکومتی اسلام در عصر جدید مطرح گردیده است می تواند در آینده گسترده تر و فراگیرتر به جهانیان عرضه شود.
 
معاون استاندار فارس افزود: یکی از الزاماتی که می تواند در کنار این فعالیت ها تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد، نوع عملکرد، رفتار و اقداماتی است که همیشه تأکید داریم و خدایی نکرده نباید رفتار و اخلاق و منش ما در اجتماع بر خلاف گفته ها و آن موضوعی که داریم تبلیغ می کنیم، باشد که اگر اینچنین شد متأسفانه آن اقدامات تأثیر منفی خواهد داشت و آن جوان که می بیند رفتار و اخلاق ما با گفتارمان یکی نیست، آیندة آن جوان هم در خطر می افتد.
 
حسنی در پایان تاکید کرد: بنابراین قبل از اقدام تبلیغی و فرهنگی و موضوعات مربوط به این رفتار، عملکرد و نوع نگاهمان دقیقاً مبتنی بر گفته ها و احکام دینی و ارزشهای اسلامی باشد تا تأثیر آن برای نسل جدید قابل قبول تر باشد.
 
در ادامه دکتر محمد شجاعی استاد حوزه و دانشگاه نیز پیرامون شخصیت والای آقا امام زمان(عج)، آخرت شناسی، تربیت نسل مهدوی و خودشناسی صحبت کرد.
 
در پایان از دست اندرکاران برپایی این نمایشگاه با لوح سپاس تجلیل شد. گفتنی است؛ نمایشگاه بین المللی قاب غریب قریب3 ، از 12 تا 24 اردیبهشت ماه 97 در حسینیه سیدالشهدا(ع) شهر لار برپا شده بود.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال