فرماندار ویژه لارستان در همایش جشن رمضان در روستای ده فیش:
فقر ممکن است باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه شود
زمان انتشار: 22 خرداد 1397 ساعت 12:42:44
تعداد بازدید: 284
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در همایش جشن رمضان در روستای ده فیش کمیته امداد در راستای کاهش فاصله طبقاتی و در راستای عدالت اجتماعی نقش بسزایی دارد.
 به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در همایش جشن رمضان الکریم که با حضور مسئولین، بخشداران و خیرین بخش های جویم و بنارویه در حسینیه روستای ده فیش برگزار شد؛ گفت : کمیته امداد یکی از نهادهای مقدس و یادگار حضرت امام (ره) می باشد که برای ایجاد حس نوع دوستی، جلوگیری از آسیب های اجتماعی، تعمیم عدالت اجتماعی و برای جلوگیری از آسیب دیدن کرامت انسانی تاسیس شد تا ضمن جلوگیری از آسیب رسیدن به اقشار کم درآمد و محروم جامعه، تعادلی ایجاد کندکه همه اقشار جامعه در راستای تعالیم اسلامی از حقوقی یکسان برخوردار باشند.
 
فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه فقر، ممکن است آسیب‌های اجتماعی را در جامعه افزایش دهد؛ تصریح کرد: به حمداله کمیته امداد امام(ره) اقدامی را انجام می دهد که به مراتب در راستای کاهش فاصله طبقاتی و در راستای عدالت اجتماعی نقش بسزایی دارد، که بسیاری از نظام های اقتصادی جهان نتوانستند این مشکل را در درون نظام اقتصادی خودشان حل کنند.
 
حسنی ادامه داد: در نظام اقتصادی سرمایه داری، علی رغم رشد اقتصادی و توسعه ای که در حوزه اقتصادی داشتند، اما فاصله غنی و فقیر و شکاف طبقاتی روز به روز بیشتر شد و درکنار آن باز اقتصادی دولتی و سوسیالیستی می خواست عدالت اجتماعی را در جامعه ایجاد کند که از رشد و توسعه اقتصادی باز ماندند و با شکست مواجه شدند، اما نظام اقتصادی ما با تاسی از اندیشه های اسلامی و با تاسی گرفتن از ایده های ناب حضرت امام (ره) توانست نظام مالکیت خصوصی را به رسمیت بشناسد که هم انگیزه و تمایل را برای فعالیت اقتصادی ایجاد کند و هم در کنار آن برابر اقشار آسیب پذیر و برای کسانی که فرصت در اختیارشان نبود از این فرصت بتوانند استفاده کنند و وضعیت معیشتی خودشان را سامان دهند و باز نهادهایی را ترسیم و تبیین و ایجاد کردند تا از آسیب رساندن به قشر محروم جامعه جلوگیری نماید.
 
نماینده عالی دولت در لارستان افزود: در حقیقت یکی از آرمانهای اصلی نظام اسلامی و جامعه بشری مبتنی بر هنجارهای اسلامی این است که از سقوط انسانها جلوگیری کند و یقینا اگر انسان از نظر معیشتی با فقر و مشکل مواجه شد، ممکن است آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های متعددی به او تحمیل شود که در این راستا هرگونه اقدام عمرانی، اجرایی و فعالیت های دیگری در حوزه اجتماعی کارساز نخواهد بود، چرا که همه اقدامات اجرایی ، عمرانی، زیربنایی و زیرساختی در جامعه برای یک انسان سالم ایجاد می شود که از آن استفاده نماید.
 
حسنی ادامه داد: اگر انسان سالم نباشد و اگر انسان دچار گرفتاریها و ناهنجاریهای اجتماعی بشود که فقر یکی از دلایل اصلی این مشکلات و ناهنجاریها است و اگر انسان گرفتار این معضلات شد و اگر از نظر عقلی، روحی و جسمی سالم نباشد ، یقیناً زیر ساخت های عمرانی و سایر کارهای اجرایی شاید نتواند مثمر ثمر واقع بشود.
 
وی در ادامه از کسانی که به نحوی در راستای کمک به مستضعفین، فقرا، ایتام و افراد بی بضاعت تلاش می کنند تشکر کرد و گفت: امیدواریم روزی در جامعه هیچ فقیری نداشته باشیم و همه ی مردم ما روی پای خودشان بایستند و در راستای فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی تلاش کنند و زمانی فرا برسد که همة اقشار آسیب پذیر جامعه و همه کسانی که زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند خود اتکا و خود کفا شوند و نیاز به دستگاه های حمایتی نباشد.
 
معاون استاندار فارس تاکید کرد: مطمئنا با برنامه هایی که با کمک خیرین، معتمدین و دستگاه های حمایتی انجام خواهد شد؛ بجای سرپرستی افراد کم درآمد و بی بضاعت می توان آنها را به سمت کار و تولید و اشتغال هدایت کرد تا خود اتکا شوند و بر رونق اقتصادی جامعه و رشد و توسعه همه جانبه در ابعاد مختلف در جامعه تأثیرگذار باشند.
 
حسنی در پایان سخنانش ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های کمیته امام (ره) و خیرین عزیزی که به نوعی به هم نوع و مستضعفین جامعه کمک می کنند؛ گفت: امیدواریم به مرحله ای برسیم که محور فعالیت هایمان در راستای ارتقاء جایگاه و به کمال رسیدن هم نوعان خویش باشد. پیش از این نیز حضرت حجت الاسلام تقی زاده رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) جویم، سجاد قنبری بخشدار بنارویه، حضرت حجت الاسلام نجفی رئیس ستاد نماز جمعه و دارالایتام بنارویه و منصور جعفری رئیس شورای شهر بنارویه هم پیرامون انفاق و کمک به فقرا و مساکین مطالبی را مطرح نمودند.
 
در پایان نیز جمعی از حاضرین کمک های نقدی خودشان را جهت فقرا و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) بخش های جویم و بنارویه اهداء نمودند.
 
این مراسم از طرف کمیته امداد امام خمینی(ره) جویم و شورای اسلامی روستای ده فیش بنارویه برگزار شد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [1 نظر]

سید
Iran, Islamic Republic of
23 خرداد 1397   ساعت: 12:31:57

شده است چراممکن

 
لوگوی دیجیتال