سود و جرایم دیرکرد دیون کشاورزان لارستان مشمول بخشودگی شد
زمان انتشار: 20 فروردين 1398 ساعت 09:52:03
تعداد بازدید: 257
مسئول برنامه و بودجه مدیریت جهاد کشاورزی لارستان از جزئیات بخشودگی بدهی بانکی کشاورزان براساس سازوکار جدید خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی لارستان، علی فلاحت پیشه از بخشودگی سود و جرایم دیون کشاورزان مشمول بند خ ماده 33 قانون ششم توسعه خبر داد.
 
وی ادامه داد: استمهال دیون شامل سررسیدهای تسهیلات از تاریخ اول مهرماه سال 1396لغایت 29 اسفندماه سال 1397 توسط بانک‌های عامل در حال انجام است.
 
فلاحت پیشه افزود: سهم شهرستان لارستان بالغ بر 366 میلیون ریال بوده است که بابت هزینه استمهال دیون کشاورزان اختصاص یافته است و براساس محاسبات بانکی، تسهیلات تا سقف 200 میلیون ریال را پوشش می دهد.
 
وی با بیان اینکه تاکنون تعداد کل افراد معرفی شده به بانک های عامل 331 نفر می باشد اظهار داشت: حدود 211 میلیون ریال معادل 57 درصد اعتبار اختصاص داده شده به شهرستان جذب شده است.
 
وی با اشاره به خسارتی که متاثر از بلایای طبیعی نظیر خشکسالی، سرمازدگی و سیل به بخش کشاورزی وارد شده است، افزود: دولت در جهت حمایت و کمک به کشاورزان اقدام به تصویب این مصوبه و ابلاغ آن در قالب شیوه نامه به بانک‌های عامل در راستای استمهال دیون کشاورزی کرده است.
 
وی با تاکید بر اینکه استمهال دیون کشاورزی شامل زراعت، باغداری، شیلات و دام و طیور می‌شود، بیان کرد: تخصیص در مراحل بعدی برای دیون مبالغ بیشتر، در نظر گرفته خواهد شد.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال