فرماندار ویژه لارستان در جمع دانشجویان دانشکده علوم پزشکی:
دانشجویان نباید از فعالیتهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی غافل شوند
زمان انتشار: 24 ارديبهشت 1398 ساعت 15:52:10
تعداد بازدید: 166
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: اولویت اول دانشجویان تحصیل علم و دانش است، اما نبایستی از فعالیتهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی غافل شوند.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم جشن دانشجویان دانشکده علوم پزشکی این شهرستان که بمناسبت هفته خوابگاه ها در تالار دانشکده پرستاری حضرت زینب سلام الله علیها لارستان برگزار شد؛ در سخنانی با بیان اینکه دوران دانشجویی دوران پر التهابی است که بایستی خوب از آن استفاده کرد؛ تصریح کرد: دانشجویان قدر زمان دانشجویی خود را بدانند تا در آینده از هدر رفت این دوران طلایی پشیمان نشوند و غبطه نخورند.
 
وی ادامه داد: دوران دانشجویی مملو از نشاط، شادابی، امید، تحرک و پویایی است و در حقیقت این دوران بهترین دوران زمان زندگی یک فرد است.
 
حسنی با بیان اینکه یکی از تحولات اساسی زندگی انسان، ورود به دانشگاه است؛ افزود: وقتی دانشجو از محیط خانواده، وارد خوابگاه می‌شود، اولین تحولی که برایش ایجاد می شود، زندگی با چندین نفر دیگر با ویژگی ها و فرهنگ های متفاوت در یک اتاق و یا در خوابگاه است.
 
فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: ایجاد حس مسئولیت پذیری و اینکه افراد خارج از خانواده و با افرادی دیگر زندگی روزمره خود را مدیریت می کنند، تجربه جدیدی است که آموزش زندگی در عین اختلاف نگرش ها و دیدگاه ها را در پی دارد و هم مراودات اجتماعی و تبادل فرهنگی را تقویت و دانشجویان را برای زندگی اجتماعی و مدیریت بهتر در آینده آماده می‌کند.
 
معاون استاندار فارس یادآور شد: نوع هنرمندی است که چگونه انسان ها با دیدگاه ها و فرهنگ های مختلف سال ها در کنار هم زندگی می کنند، البته به دلیل فرهنگ دینی، اعتقادی، ایرانی و اسلامی که بر زوایای زندگی ما حاکم است به تدریج یاد می گیریم که چگونه در کنار هم زندگی کرده و چگونه اختلاف ها را مدیریت کنیم و چگونه با اختلاف سلیقه ها کنار بیاییم و به نوعی تجربه ای است از اینکه الگوی کوچکی از زندگی اجتماعی را خارج از خانواده تمرین کنیم.
 
حسنی برگزاری جشن های مختلف برای دانشجویان در دانشگا ها را ضروری دانست و تاکید کرد: اگر دانشجویان در خوابگاه خود، همه ی ابعاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را تمرین کنند، یقینا در آینده بهتر می توانند در عرصه های مختلف جامعه مشارکت داشته باشند.
 
وی در ادامه ضمن گله مندی از عدم برگزاری برنامه های فرهنگی، علمی و سیاسی در سطح برخی از دانشگاه‌های شهرستان گفت: اولویت اول دانشجویان تحصیل علم و دانش است، اما نبایستی دانشجویان ما از فعالیتهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی غافل شوند، که امیدواریم این روند در سال آتی بهتر شود، چرا که می‌توان در کنار هم و در کنار مسئولین دانشگاه و با همکاری همه نهادها و تشکل های دانشجویی با اجرای برنامه های پویا و سرزنده زمینه فعالیت های اجتماعی و فعالیت های مدیریتی را فراهم کرد.
 
نماینده عالی دولت در لارستان بار دیگر خطاب به دانشجویان تاکید کرد: آینده کشور در دستان شماست، بنابراین این اقدامات و برنامه‌ها و فعالیت‌های خودتان صرفاً محدود به آموزش‌های تخصصی درسی نکنید، بلکه در دیگر فعالیت‌های دینی، علمی ،فرهنگی و اجتماعی و در عرصه سیاسی نیز حضوری فعال و مشارکت جو داشته باشید.
 
پیش از این نیز حجت الاسلام سید علی اصغر نمازی نمایندگی ولی فقیه در دانشکده پرستاری حضرت زینب(س) لارستان و دکتر زهرا کشتکاران معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی لارستان هم به ایراد سخن پرداختند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ اجرای موسیقی، شعر خوانی و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال