قابل توجه نماینده مجلس و مدیریت آموزش و پرورش لارستان
دوره مهارت آموزی مستخدمین آموزش و پرورش را به نام دانشگاه فرهنگیان به مردم معرفی نکنید
زمان انتشار: 2 خرداد 1398 ساعت 11:50:04
تعداد بازدید: 1114
صحبت نیوز: چندی است شنیده می شود که مجوز تاسیس دانشگاه فرهنگیان در لارستان گرفته شده است. با توجه به اهمیت موضوع خبرنگار صحبت نیوز در صدد مشخص نمودن صحت و سقم موضوع برآمد. 
طبق نامه ای که در تاریخ 28 فروردین 98 از سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان کشور به مدیریت پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان فارس رسیده, با"برگزاری دوره مهارت آموزی معلمی ماده 28 " که به دوره آمادگی نیروهای تازه استخدام شده در آموزش و پرورش اختصاص دارد موافقت شده است.
 
لازم به توضیح است که طبق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان, این دانشگاه می تواند در صورت کمبود فارغ التحصیلان خود از میان فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر, برای افرادی که قبلا از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شده اند دوره مهارت آموزی بدو استخدام برگزار نماید تا هنگام شروع به کار شایستگی های معلمی را داشته باشند. 
 
این دوره ها نه به معنای تاسیس یک مرکز یا پردیس جدید است و نه شرکت کنندگان در این دوره دانشجو محسوب می شوند. از آنجایی که برگزاری این دوره ها نیاز به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری دارد دانشگاه فرهنگیان این دوره را در روزهای تعطیل(پنج شنبه و جمعه) که کلاس های دانشگاه تعطیل است برگزار می کند و تهیه خوابگاه و مکان و استاد از مشکلات برگزاری این دوره هاست. به همین دلیل اگر شهرستانی بخواهد این دوره ها را برگزار کند دانشگاه ,محل برگزاری کلاس را به هر شهری که متقاضی باشد و امکانات را فراهم کند منتقل می کند.
 
لازم است پیگیران برگزاری این دوره بدو استخدام در لار, مطلع باشند که برگزاری دوره مهارت آموزی بدو استخدام نیروهای آموزش و پرورش نه تنها هیچ مزیتی برای منطقه ندارد بلکه با توجه به اینکه در نامه سازمان مرکزی تصریح شده است که در تامین هزینه برگزاری از خیرین استفاده شود چیزی جز تحمیل هزینه به منطقه و خیزین محترم ندارد. 
 
ضمن اینکه طبق بند نهم و دهم سیاست های توسعه دانشگاه فرهنگیان24 واحد دانشگاه فرهنگیان که در حال حاضر خارج از مرکز استان هستند باید تا سال 1400- 1401 به مراکز استان منتقل شوند. پس حتی تاسیس یک مرکز  هم با توجه به سیاست کلی دانشگاه امری موقت تا سال 1400 است. ضمن اینکه همین تاسیس مرکز دانشگاه فرهنگیان نیاز به مصوبه شورای گسترش آموزش عالی دارد.
 
به پیگیران تاسیس دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می شود قبل از هر کاری جوانب موضوع را به دقت بسنجند تا هزینه بیهوده به لارستان و خیرین منطقه تحمیل نشود 

 

کد امنیتی:   
 [4 نظر]

سید
Iran, Islamic Republic of
4 خرداد 1398   ساعت: 06:42:32

هر کاری آدم خودش می خواد. این آقا برای هیچی مناسب نیست. ..

 
دبیری
Iran, Islamic Republic of
3 خرداد 1398   ساعت: 17:14:47

ممنون که اطلاع دقیق دادید اخه چند روزیه که دارن تبلیغ میکنن که دانشگاه گرفتیم. نگو که دوره ضمن خدمت و بدو خدمت گرفتن

 
نمک
Iran, Islamic Republic of
3 خرداد 1398   ساعت: 11:16:33

به قول معروف اگه برای شما آب نداره برای ایشون نون داره....ایشون میخواد سر چارتا پیرمرد بی سواد را شیره بماله که توی خیابون بیفتن دنبالش و دوباره رای بیاره ...دانشگاه برای چشه

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
3 خرداد 1398   ساعت: 01:28:31

نماينده محترم تو اين هشت سال با توجه به مسووليت کميسيون فرهنگي و حضور در کميسيون فرهنگي مجلس و شوراي انقلاب فرهنگي ،هنوز يک کتابخانه لار بنام کتابخانه مرکزي را نتوانسته اند باتمام برسانند،هنوز لار مثل گذشته فاقد سينما هستش و تنها سينماي لار متروکه است ،هنوز چند ساله اداره فرهنگ و ارشاد لارستان رييس نداره ،حالا انتظار داريد در قسمتهاي مختلف مثل کارهاي عمراني و صنعتي و حداقل مجوز راديو لارستان را نگرفته اند ...از خودشان فعاليت نشان دهند

 
لوگوی دیجیتال