کتاب «مغناطیس» به قلم «امید علی یوسفی» منتشر شد
زمان انتشار: 9 خرداد 1398 ساعت 14:58:39
تعداد بازدید: 947
هر سفر دل بستنی است و دل کندنی که یکی از پس دیگری می آید و تداوم دل بستن ها و دل کندن هاست که شور انگیزی سفر را موجب می شود.
مغناطیس، شما را به سفری معنوی می برد که می توان از تک تک لحظه های آن لذت برد. مغناطیس روایت داستان گونه ای است از سفر ده روزه ی امید علی یوسفی نویسنده ای از دهکویه لارستان به عتبات عالیات که ‌در 138 صفحه رقعی با شمارگان 1000نسخه توسط نشر رزا منتشر شده است.
 
نوسینده کتاب در مورد انگیزه نگارش این کتاب در مقدمه گفته است: سراسر داستان ده روزه ی کربلا را به این نیت نگاشته ام تا حلاوت این سفر رویایی را با مخاطبانم به اشتراک بگذارم...
 
همه ی امیدم این است که این سطور، دل خواننده را آشوب مصایب مولایش کند و عیان اختیار را از کف دهد تا درمیان میلیون ها مسافر این سرزمین غریب به نجواهای زینب گوش فرا داده و وفای قمر بنی هاشم را به نظاره بنشیند. غربت سامرا نشین را ضجه زده و فریاد شوق از حضور در آرامگاه دل آرامِ نجف سر دهد؛ که اگر این گونه باشد من به رسالتم در نوشتن این سطور عمل کرده ام.
 
نام کتاب برگرفته از این کلام مقام معظم رهبری است که می فرمایند: اولین شکوفه های عاشورایی در اربعین شکفته شد. اولین جوشش های چشمه ی جوشان محیت حسینی که شط همیشه جاری زیارت را در طول قرن ها به راه انداخته است در اربعین پدید آمد.
 
«مغناطیس» پر جاذبه ی حسینی اولین دل ها را در ابعین به سوی خود جذب کرد. رفتن جابر بن عبدالله و عطیه به زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین. سرآغاز حرکت پر برکتی بود که در طول قرن ها تا امروز پیوسته و پی در پی این حرکت پرشکوه تر ، پرجاذبه تر و پرشورتر شده و نام و یاد عاشورا را روز به روز در دنیا زنده تر کرده است.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال