عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد لارستان:
اوج موفقیت انسان‌ها از تقرب به خداوند حاصل می‌شود
زمان انتشار: 20 تير 1398 ساعت 15:22:34
تعداد بازدید: 116
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان عنوان کرد:اوج موفقیت انسان‌ها حاصل تقرب به خدا است و آدمی با بهره‌گرفتن از توانایی‌ که پروردگار در نهادش قرار داده می‌تواند موفق شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، احمد روان صبح امروز در نشست نقد و بررسی آثار آنتونی رابینز که در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان برگزار شد، با تحلیل و بررسی کتاب‌های انگیزشی آنتونی رابینز گفت: وی به عنوان فردی که در زمینه‌های موفقیت، کتاب‌های زیادی نوشته، مشهور بوده و اکثر کتب این نویسنده به زبان فارسی ترجمه شده است.
 
وی ادامه داد: مسئله اصلی که در کتاب‌های این نویسنده، مشهود است؛ ترسیم موفقیت در زمینه‌های مختلف بوده و هر فرد با توجه به اهدافی که در زندگی برای خود ترسیم می‌کند، می‌تواند به موفقیت برسد.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان افزود: از دید این نویسنده، انسان‌ها برای رسیدن به موفقیت، ارتباط با خود، که همان شناخت توانمندهای درونی است و ارتباط با دیگران که الگو گرفتن از افراد موفق و یا مشورت گرفتن از آنان است را تجربه می‌کنند.
 
روان متذکر شد: در کتب این نویسنده، ترس از شکست به عنوان یکی از عوامل نرسیدن انسان‌ها به موفقیت ذکر شده و این در حالی است که افراد باید شکست را جزئی از مسیر رسیدن به موفقیت بدانند و در زمانی که با شکست مواجه شدند، با بررسی نکات ضعف خود، آن را ترمیم کرده و به موفقیت نائل شوند.
 
وی اظهارکرد: رابینز معتقد است مسئولیت‌پذیری باید در جامعه و زندگی ما ایجاد شود و هر فرد باید مسئولیت کارهای خود را که منجر به موفقیت یا شکست در زندگی فردی و اجتماعی شده است را قبول کند.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان مراحل رسیدن به موفقیت را تشریح کرد و گفت: برای رسیدن به هدف، باید احساس نیاز در انسان شکل گرفته و به عنوان یک عامل انگیزشی، انسان را برای رسیدن به آن هدف ترغیب کرده و آن را به عمل وادار کند.
 
روان تصریح کرد: با تحلیل و بررسی زندگی انسان‌های موفق به این نتیجه می‌رسیم که روند موفقیت تدریجی بوده و در این مسیر، افراد، موفقیت را با تحمل سختی‌ها و قبول شکست به دست می‌آورند.
 
وی خاطرنشان کرد: اوج موفقیت انسان‌ها، حاصل تقرب به خداوند است و آدمی این قابلیت را دارد که با بهره گرفتن از توانایی‌هایی که خداوند متعال در نهاد هر انسانی قرار داده است، موفقیت را کسب کند و خود را به تعالی، رشد و کمال برساند.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با تشکر از برگزاری این گونه نشست‌های تخصصی، بیان کرد: بدون تردید، تحلیل و بررسی کتاب‌های روانشانسی و آشنایی دانشگاهیان و مردم با فرهنگ کتابخوانی، مهارت افراد در برابر برخورد منطقی و عقلانی در مواجه با مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را بالا می‌برد.
 
روان آمادگی خود را برای برگزاری کارگاه‌های روانشناختی در زمینه‌های، مهارت‌های زندگی، تربیت کودکان، مشاوره‌های قبل و بعد ازدواج اعلام کرد و افزود: این کارگاه‌ها می‌تواند علاوه بر آموزش مردم و ارتقای کیفی زندگی افراد در جامعه، عامل درآمدزایی برای دانشگاه باشد.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال