زارع مطرح کرد؛
جذب استعدادهای برتر با تشکیل اتاق‌های فکر در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان
زمان انتشار: 19 مرداد 1398 ساعت 17:26:00
تعداد بازدید: 110
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: این دانشگاه سعی کرده است فعالیت‌های خود را به جذب استعدادهای برتر علمی و ایجاد اتاق‌های فکر برای جذب این استعدادها معطوف کند.
مهدی زارع با توجه به آغاز ثبت‌نام بدون آزمون داوطلبان در مراکز علمی دانشگاهی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی و مولود انقلاب اسلامی، حاصل تفکر اندیشمندان و متفکران تراز اول نظام اسلامی است که امروزه محل مناسبی برای تحصیل نخبگان و اندیشه‌ورزان کشورمان و دیگر کشورهای اسلامی شده است.
 
وی گفت: انتخاب بالاترین مقام مسئول در دانشگاه آزاد اسلامی توسط رهبر فرزانه انقلاب نشان‌دهنده اوج اهمیت این دانشگاه در چیدمان نظام مقدس جمهوری اسلامی و عمق نگاه راهبردی مقامات عالی کشور در ارتباط با سیاست‌گذاری برای حرکت این دانشگاه در چارچوب ارزش‌های انقلاب اسلامی است.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان ادامه داد: پس از حدود ۴۰ سال از راه‌اندازی بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان، این دانشگاه به‌عنوان پشتوانه محکم نظام اسلامی، مأمن علمی مناسبی برای اندیشمندان و نخبگان جوان و دانشمندان باتجربه است.
 
زارع گفت: در هر نقطه از این کشور اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک مرکز علمی توانسته است منشأ خدمات بزرگی برای آن منطقه بوده و فعالیت‌های پرخیر و برکت خود را به بهترین نحو برای مردمان آن مناطق به منصه ظهور برساند و این امر مهم به لطف خداوند متعال و تلاش مجاهدان علمی و هدایت‌های رهبر حکیم و فرزانه انقلاب میسر شده است.
 
وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های حضوری جهان با وجود تبلیغات ناصحیح و ناصواب، یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های حضوری کشور بوده که با بیشترین امکانات و بهترین کادر اعضای هیئت علمی، کمترین هزینه را از داوطلبان و دانشجویان بین دانشگاه‌های خصوصی و غیرانتفاعی دریافت می‌کند.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در ارتباط با واحد دانشگاهی لارستان خاطرنشان کرد: وجود ظرفیت‌های منحصربه‌فرد از جمله استادان و اعضای هیئت علمی مجرب و گزینش‌شده، امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب، فضای آموزشی استاندارد، آزمایشگاه‌های تخصصی مجهز و داشتن یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های استان فارس، نویددهنده آینده‌ای روشن برای کسانی است که این واحد دانشگاهی را برای تحصیل خود انتخاب می‌کنند.
 
زارع درباره دیگر افتخارات این واحد دانشگاهی گفت: امروزه بسیاری از مدیران ارشد استانی و بعضاً کشوری از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بزرگ هستند که وجود دانش‌آموختگانی نام‌آشنا مانند قضات برجسته استانی، مهندسان بنام کشوری و نویسندگانی فاضل و مدیرانی لایق از جمله مصادیق فاخری هستند که روزی این واحد دانشگاهی را برای تحصیل خود انتخاب کرده بودند.
 
وی در این زمینه به رشته‌های موجود در این واحد دانشگاهی اشاره و بیان کرد: این مجموعه علمی با ۲۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و ۳۶ رشته کاردانی و کارشناسی از جمله دانشگاه‌های با قدمت و کهن استان فارس بوده که فرزانگان و دانش‌آموختگانی موفق و متعهد را به کشور عزیزمان تحویل داده است.
 
وی با بیان این موضوع که اعضای هیئت علمی در هر مجموعه علمی دانشگاهی به‌عنوان ستوان فقرات آن هستند، گفت: این واحد دانشگاهی با همین مزیت بسیار مهم از دیگر مراکز دانشگاهی در سطح منطقه و شهرستان متمایز شده است.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان تصریح کرد: با وجود اینکه در سال‌های متمادی اخیر، بسیاری از مراکز دانشگاهی در سطح کشور راه‌اندازی شده و بعد از مدتی برچیده شده و فارغ‌التحصیلان آنها برای ارائه مدارک خود برای استخدام با مشکلات زیادی مواجهه شده‌اند؛ اما فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به لطف الهی هیچگاه با چنین مسائلی مواجه نشده‌اند؛ لذا اصلا گزافه نیست اگر این دانشگاه را باثبات‌ترین دانشگاه حضوری ایران خطاب کنیم.
 
زارع تمایز دیگر دانشگاه آزاد اسلامی با دیکر مراکز دانشگاهی را تمرکز این دانشگاه بر تدریس حقیقی و حضوری‌بودن آموزش و پژوهش آن دانست و افزود: دانشجویان با حضور در کلاس‌های درس و استفاده از محضر اعضای هیئت علمی گزینش‌شده توسط نهادهای رسمی کشوری، به صورت ریشه‌ای و محققانه مطالب را درک کرده و فعالیت‌های خود را ساماندهی می‌کنند.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان درباره دیگر امکانات دانشگاه آزاد اسلامی لارستان اظهار کرد: این واحد دانشگاهی با داشتن خوابگاه ملکی و مجهز، پذیرای دانشجویانی از سراسر کشور در مقاطع مختلف تحصیلی است.
 
وی بیان کرد: لارستان با داشتن فرودگاه بین‌المللی و سیستم حمل و نقل مناسب برون‌شهری، شرایطی را داراست که دانشجویان بتوانند از سراسر کشور این واحد دانشگاهی بزرگ را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند.
 
زارع رقابت علمی و تخصصی واقعی را عامل افزایش سطح ارتقای دانشگاه‌ها دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان نیز با رقابتی صحیح و حقیقی با مراکز علمی قابل در کشور و استان، سعی کرده است فعالیت‌های خود را در زمینه جذب استعدادهای برتر علمی و ایجاد اتاق‌های فکر برای جذب این استعدادها معطوف کند.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان به ارائه مشاوره توسط کارشناسان مشاوره این واحد دانشگاهی به داوطلبان ورود به دانشگاه در این ایام اشاره کرد و از متقاضیان ورود به عرصه دانشگاه خواست تا با توجه به تنوع رشته‌ای مطلوب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان و با انتخاب این واحد دانشگاهی به‌عنوان محل تحصیل خود، یک فضای آموزشی بسیار مناسب، صمیمی، علمی و منحصربه‌فرد را از نزدیک تجربه کنند.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال