حجت‌الاسلام عباسی مطرح كرد؛
زندگی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شورانگیزترین حماسه تاریخ بشریت
زمان انتشار: 17 شهريور 1398 ساعت 18:38:41
تعداد بازدید: 173
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان با بیان اینکه زندگی امام حسین(ع) یكی از شورانگیزترین حماسه‌های تاریخ بشریت است، گفت: واقعه كربلا، همه‌ساله نیرومندترین احساسات میلیون‌ها انسان را در اطراف خود برمی‌انگیزد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، صبح امروز همزمان با دهه اول محرم، مراسم عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش با حضور کارکنان و استادان در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام عبدالله عباسی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در این مراسم با بیان اینکه زندگی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به‌صورت یكی از شورانگیزترین حماسه تاریخ بشریت درآمده است، اظهار كرد: قیام اباعبدالله الحسین(ع) و واقعه خونبار كربلا، همه‌ساله نیرومندترین احساسات میلیون‌ها انسان را در اطراف خود برمی‌انگیزد و مراسمی پرشور را می‌آفریند.
 
وی با بیان اینكه اهمیت بزرگداشت این واقعه ماندگار از آن جهت است كه در برپایی این مراسم، هیچ‌گونه محركی جز عواطف پاک دینی، انسانی و مردمی سهیم نیست، عنوان کرد: این عزاداری‌های باشكوه كه برای بزرگداشت بزرگ‌ترین حادثه تاریخی صورت می‌گیرد، نیازمند هیچ‌گونه مقدمه‌چینی و فعالیت‌های تبلیغاتی نیست و از این حیث در نوع خود بی‌نظیر است.
 
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با بیان عبرت‌های عاشورا و با اشاره به اینكه انسان باید با بصیرت و آگاهی از بروز این‌گونه حوادث جلوگیری كند، متذکر شد: آنچه كه زمینه‌ساز پیدایش قتل عام فجیع در واقعه عاشورا شد،كوتاهی مردم از یاری حق، بی‌وفایی به پیمان، عهدشكنی از روی ترس، دنیاطلبی و ترک وظیفه امر به معروف و نهی از منكر است.
 
عباسی با بیان اینکه اگر این عوامل در جامعه شناسایی شده و فرهنگ امر به معروف و نهی از منكر نهادینه شود، كربلاها تكرار نخواهد شد، تأکید کرد: امیدوارم با بهره‌گیری از عبرت‌های عاشورا پیروان راستین آن امام همام باشیم.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال