معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جلسه شورای اداری با حضور رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور:
نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشها و موزه دفاع مقدس در لارستان تاسیس شود
زمان انتشار: 24 مهر 1398 ساعت 08:37:48
تعداد بازدید: 309
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: برای مصون ماندن از هجمه های همه جانبه فرهنگ بیگانه، نیازمند نهادینه کردن ارزشهای دفاع مقدس هستیم. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای اداری شهرستان لارستان که با حضور سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس کشور در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد؛ در سخنانی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان، ایثارگران و فرماندهان نظامی با عملیاتی کردن ایده ها و آرمان ها، حماسه ها آفریدند که عزت، افتخار، پایداری و سربلندی و نقش آفرینی اسلام را در تمامی عرصه های اجتماعی، اجرایی، اجتماعی، فرهنگی و غیره را به معرض نمایش گذاشتند و در تداوم آن نیز به جهانیان اعلام کردند که منشور حکومتی اسلام همزمان با تمدن های جدید مادی و معنوی می تواند مدیریت نوینی را در همه عرصه ها از خودش به نمایش بگذارد.
 
وی ادامه داد: لارستان در دروان دفاع مقدس افتخاراتی را کسب کرده است و با توجه به اینکه ارتباط تنگاتنگی که بین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با مردم این منطقه ایجاد شده است، برای تقویت بنیه های فرهنگی و بهره برداری از این غنای فرهنگی که در شهرستان وجود دارد و برای حفظ و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس بایستی این فرهنگ با جدیت در برنامه‌ریزی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور تثبیت گردد.
 
فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: ارزش‌هایی که در حماسه دفاع مقدس تبلور یافت و از عوامل مهم پیروزی بر دشمن بود، ریشه در فرهنگ ناب اسلامی و باورهای دینی رزمندگان اسلام و ایثارگران داشت.
 
حسنی بیان کرد: اعتقاد ما بر این است که در چنین شهرستانی که مظهر وحدت مسلمانان هستند، باید بین خودمان انسجام و همدلی و اتحاد با هرگونه دیدگاه و نگرش سیاسی وجود داشته باشد تا بتوان بر اساس وحدت ایجاد شده وحدت بالاتر را در بین مسلمانان ایجاد کرد.
 
نماینده عالی دولت در لارستان در ادامه خاطر نشان کرد: باید انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل های آینده همه گیر شود تا با استفاده از این فرهنگ و ارزشهای بنیادی بتوان کشور را از هجمه های گسترده فرهنگ غربی مصون نگه داشت و ارزش‌های اسلامی، انسانی و اعتقادی بیش از گذشته در جامعه تبلور یابد.
 
وی اذعان کرد: تبلیغ و انتقال فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ از خود گذشتگی و شهادت به جوانان و نسل امروزی که جنگ و ایثارگری را ندیده اند وظیفه همه ماست.
 
معاون استاندار فارس در پایان سخنانش خواستار ایجاد نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشها و موزه دفاع مقدس در این شهرستان شد. پیش از این نیز سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لار، نماینده مردم شهرستان‌های لارستان خنج و گراش نیز به ایراد سخن پرداختند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال