معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه سقوط هواپیمایی:
خون شهید سلیمانی مایه عزت این کشور و وحدت، اقتدار و امنیت ملی ما شد
زمان انتشار: 29 دي 1398 ساعت 08:47:46
تعداد بازدید: 117
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: همه باید با هر گونه تفکر سیاسی که داریم به وحدت، انسجام و به عزت اسلامی و اقتدار ایران و ایرانی فکر کنیم. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه سقوط هواپیمایی اوکراینی که با حضور جکعی از مسئولین در محل فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد در سخنانی اظهار کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی جان و مال و زندگی خود را از اول انقلاب تاکنون در راه آسایش، رفاه،آرامش و امنیت کشور و در راستای حفاظت از ارزش های انقلابی در کف دست قرار داد و با عزت و افتخار آسمانی شد.
 
وی ادامه داد: رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهید حاج قاسم سلیمانی در طول دوران هشت سال دفاع مقدس و دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی خدایی بود و عمر بابرکت خود را در جهت خدمت و امنیت مردم و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صرف کرد و به دلیل ارتقاء شاخص های اسلامی و انسانیش آن چنان از دید بالایی برخوردار بود که همه دیدید در مراسم تشییع جنازه این مرد بزرگ، از گرایش های مختلف سیاسی از داخل و خارج از کشور و حتی آنهایی که شاید با انقلاب هم نبودند، آمدند و در مراسم تشییع جنازه سردار دلها شرکت کردند و اشک ریختند و حاج قاسم را ستایش و تکریم کردند.
 
فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: سردار سلیمانی هیچ وقت خود را درگیر مسائل جزئی و جناح بندی های سیاسی نمی کرد و وارد بازی‌های سیاسی نمی شد ویکی از شاخص ها و ویژگی های اصلی اش هم که باعث شد همه در مراسم تشییع و تدفین این مرد بزرگ شرکت کنند همین بود و در کل سردار سلیمانی خود را وقف مردم، کشور اسلام و ولایت کرد.
 
حسنی بیان کرد: همه باید در راستای اهداف سردار شهید سلیمانی و همه شهدای والامقام حرکت کنیم وبا هر گونه تفکر سیاسی که داریم به وحدت، انسجام و به عزت اسلامی و اقتدار ایران و ایرانی و اقتدار اسلام و عزت اسلام فکر کنیم و با وحدت، همدلی، انسجام در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راستای امنیت بیش از پیش کشور و در راستای همگرایی و همچنین خود کفایی درون کشوری اقداماتی را انجام دهیم که بتوانیم راه شهدای والامقام را همچون سلیمانی ادامه دهیم.
 
وی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم راه سردار دلها را ادامه دهیم، علاوه بر آن اقدامات و برنامه های نمادین و شکلی که در راستای ارج گذاشتن به آن شهید والامقام انجام می دهیم، باید در راه اهداف آن عزیز از دست رفته و در راه عزت میهن عزیز اسلامی مان حرکت کنیم و فعالیت و تلاش نماییم و مطمئناً هیچ راهی بهتر، مهمتر و تاثیر گذار تر از همبستگی و همدلی و همراهی و اتحاد در کشور نیست.
 
حسنی در ادامه سخنانش تاکید کرد: ما دشمن مشترکی داریم و آن استکبار است که از اول انقلاب و بیش از ۴0 سال است که می خواهد سلطه جهانی خودش را روز به روز گسترش دهد و با خوی استکباری که در وجودش هست مواجه هستیم که در طول این چهل و یک سال هیچ موقع کوتاهی نکرده است و مدام برای کشور ما نقشه می کشد.
 
فرماندار ویژه لارستان افزود: سابقه تاریخی و حدوداً ۲۵۰ ساله آمریکا نشان می‌دهد که صدها جنگ و تهاجم، که کشتار، فلاکت و آوارگی مردم جهان را در پی داشته است، همه را آمریکا آغاز کرده است، که این جنگ‌ها از سال ۱۹۰۱ با تهاجم به کلمبیا و بعدش پاناما و در ادامه جنگهای جهانی اول و دوم و همچنین بمباران اتمی هیروشیما و جنگ ویتنام و نهایتاً جنگ‌های دهه های اخیر نمونه‌هایی از این خوی وحشی گری و سلطه گری امریکا ست.
 
معاون استاندار فارس ادامه داد: منشاء اصلی جنگ های نیابتی در خاورمیانه، با شیطنت آمریکا با هدف تامین منافع خودش می باشد و این هم خوی طبیعی استکبار است و از آمریکا هم غیر این توقعی نیست.
 
وی اذعان داشت: ما یک کشور اسلامی هستیم و تا کنون به هیچ کشوری حمله نکرده ایم و شروع کننده جنگ نبودیم و فقط و فقط در راستای ارزش‌های دینی در منطقه‌ حرکت کرده ایم و همیشه سعیمان این بوده است که اتحاد بین مسلمانان ایجاد شود و برای دفاع از ارزش های اعتقادی خودمان تلاش کرده ایم، اما آمریکا را ببینید که در اکثر کشورها پایگاه نظامی دارد و این پایگاه های نظامی، فقط و فقط در راستای تامین منافع خودش است و لاغیر، و از هر راهی وارد می شود که منافع خود را تامین و سلطه بر جهان را گسترش دهد.
 
حسنی با بیان اینکه سیاست آمریکا مبنی بر کسب قدرت جهانی و سود است؛ افزود: یکی از پایه های قدرت، قدرت اقتصادی، ثروت و انباشت سرمایه است و در این خصوص آمریکا در راستای منافع خود حرکت می کند و هیچ موقع اهدافش انسان دوستانه نبوده است.
 
وی ادامه داد: جنگ در عراق، سوریه، افغانستان، یمن و غیره همه در راستای یک هدف است، و آن این است که سرمایه های مادی و فکری و انسانی را از منطقه به سمت غرب وآمریکا سوق دهند تا بازارهای مصرف و فروش خودش که همان کارخانه اسلحه سازی آمریکا می باشد را رونق بیشتری ببخشد و یکی از دلایلی هم که خاورمیانه را انتخاب کرده، علاوه بر منابع مادی، این است که خاورمیانه مهد اسلام و تمدن اسلامی است.
 
وی با تاکید بر اینکه آمریکا با برنامه‌های خودش می‌خواهد انباشت سرمایه را در کشور خودش تثبیت و رونق اقتصادی را ایجاد کند که رونق اقتصادی یکی از پایه‌های مستمر قدرت سلطه‌گری خودشان است؛ گفت: ما باید با شیطنت‌های نظام سلطه بیشتر آشنا شویم و وحدت خود را نسبت به گذشته بیشتر کنیم و نباید در چنین برهه ای که دشمن، قدرتی از نظر خوی استکباری که دارد و می‌خواهد افکار عمومی را بر علیه ما بسیج کند، ما خودمان در داخل بیاییم و با نواختن اختلاف و تفرقه و گیر دادن به هم، از دشمن اصلی غافل شویم.
 
فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه متاسفانه افرادی در درون کشور هستند که می خواهند پایه های نظام که شامل همه ارکان نظام و سایر قوای سه گانه است را تضعیف نمایند، گفت: تضعیف هر یک از ارکان های نظام، یعنی از بین بردن یکی از پایه های قدرت کشور، و این اشتباه بزرگی است.
 
حسنی تاکید کرد: اگر فکر کنیم با حمله کردن به دولت، قوه قضاییه، مجلس و یا یکی از نیروهای مسلح، کشور درست می‌شود، بدانیم که سخت در اشتباهیم، چراکه تضعیف و تخریب هر یک از قوای سه گانه و یا سایر ارکان نظام، سست کردن پایه‌های اقتدار کشور است، بنابراین اگر بناست از اقتدار نظام و عزت اسلامی کشور و منافع ملی دفاع شود، بایستی همه و همه در کنار هم قرار بگیریم تا دشمن نتواند ذره‌ای در بین ما نفوذ کند.
 
نماینده عالی دولت در لارستان گفت: امیدوارم خون شهید سلیمانی و همه همرزمان شهیدش که مایه عزت این کشور و وحدت و اقتدار و امنیت ملی ما شده است باز هم همه در کنار هم و در کنار دولتمردان و خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح، پشت سر رهبری قرار گرفته و بتوانیم عزت اسلامی و امنیت جامعه را بهتر از گذشته رقم بزنیم و در راستای آن گام برداریم و اگر ایراداتی هم در کشور است که قطعاً وجود دارد، بایستی با هم فکری و در کنار هم، مشکلات را برطرف کنیم.
 
وی در پایان سخنانش از همگان خواست تا در انتخابات پیش رو شرکت نمایند و در سرنوشت کشور خود دخیل باشند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال