معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جمع متخصصین ورودی جدید دانشکده علوم پزشکی:
انتظار از پزشکان، درمان اثربخش و رضایتمندی مردم است
زمان انتشار: 2 بهمن 1398 ساعت 11:45:57
تعداد بازدید: 211
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: رفتار مناسب و اخلاق نیکو در کنار خدمات تخصصی پزشکان، رضایتمندی مردم و بیماران را در پی دارد.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع متخصصین ورودی جدید دانشکده علوم پزشکی لارستان که در محل تالار مهمانسرای جهانگردی شهر لار برگزار گردید، ضمن بیان وضعیت جغرافیایی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی شهرستان در سخنانی افزود: شهرستان لارستان یکی از شهرستانهای امن است که همیشه از نظر امنیتی جزء شهرستان های برترکشور بوده است.
 
وی با اشاره به اینکه لارستان یکی از مناطق آرام و امن است و این به واسطه فرهنگ غنی مردم و سابقه تاریخی و تمدنی مردم و علمای منطقه است؛ گفت: تاریخ دیرینه ای که لارستان دارد، باعث شده است که به تدریج ارزش‌های انسانی و فرهنگی در وجود انسان های با فرهنگ این خطه نهادینه شود.
 
فرماندار ویژه لارستان اظهار کرد: در لارستان بینش فکری و فرهنگی وجود دارد و مردم آن بسیار مهمان نواز هستند و ایثارگرانه در راستای خدمت به همنوع خود تلاش می‌کنند و در کارهای خیر فعال هستند.
 
حسنی با بیان اینکه نام و آوازه خیرین لارستانی در استان، کشور و یا خارج از کشور زبانزد عام و خاص است؛ افزود: این فرهنگ غنی و کارهای خیر و بر اساس هیجان و اقدام احساسی یک شبه به وجود نیامده است، بلکه به صورت تدریجی و در طول تاریخ و بر اساس اعتقادات دینی و مذهبی شکل گرفته و نهادینه شده است.
 
معاون استاندار فارس یادآور شد: در لارستان علاوه بر اینکه مردم برای علم و دانش اهمیت ویژه قائل هستند و نیروی انسانی با استعدادی پرورش یافته اند، رقابت بین چنین مردم با فرهنگی در این است که چه کسی بیشتر می تواند آن مازاد درآمد خود، در راه خدمت به همنوعش استفاده کند و در کار خیر مشارکت اجتماعی داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه خدا را شکر در لارستان زیربناها و زیرساخت های بهداشت و درمانی خوبی وجود دارد؛ گفت: این مهم شاید در دیگر مناطق کشور کمتر مشاهده شود و این به واسطه وجود خیرین و ظرفیت ها و پتانسیل های خطه لارستان از جمله فرودگاه بین المللی لارستان که مسیر لارستان تهران و بالعکس را برای مهمانان و مسافرین کشوری فراهم کرده است.
 
نماینده عالی دولت در لارستان در ادامه خاطرنشان کرد: فرمانداری و دانشکده علوم پزشکی لارستان در خدمت همه پزشکان به خصوص متخصصین هستند و انتظار است که متخصصین نیز متناسب با خدماتی که ارائه می شود در چهارچوب انتظارات مردم ظاهر شوند.
 
حسنی اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که بسیار حائز اهمیت است انباشته نشدن نارضایتی مردم است که قسمت اعظمی از آن بر می‌گردد به حوزه بهداشت و درمان، که بایستی مورد توجه پزشکان عزیز باشد. لذا روان سازی در کار بیماران و رسیدگی به وضعیت بیماران تا حصول نتیجه مد نظر باشد، چرا که پزشکان مسئول وضعیت سلامتی و درمان مردم هستند. 
 
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه رضایت بیمار همیشه به عنوان یک موضوع مهم از اولویت اساسی برخوردار است و امروزه توجه به این مسئله در حوزه خدمات سلامت شتاب بیشتری گرفته است، لذا با وجود زیربناها و محیط‌های درمانی، بیماران انتظار بیشتری در عملکرد مدیریت سلامت بهداشت و درمان به خصوص از پزشکان متخصص خود داشته و سطح بالاتری از تعهد و مراقبت را از ارائه دهندگان خدمات سلامت انتظار دارند.
 
فرماندار ویژه لارستان علاوه بر بعد تخصصی و درمانی، موضوع برخورد مناسب، خوشرویی و تکریم بیماران را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این گونه رفتارهای پسندیده و اخلاق نیکو به صورت دو طرفه، شادابی، نشاط و رضایتمندی برای بیماران و پزشکان را در پی دارد، چرا که اگر بیماران با رضایت کامل از اتاق پزشکان خارج شوند، قطعا آن پزشک نیز احساس رضایتمندی خاصی پیدا می‌کند و در این بین خود پزشکان هم از نظر وجدان و نشاط درونی، رضایتمندی بیشتری خواهند داشت.
 
وی خطاب به پزشکان متخصص ورودی جدید تاکید کرد: کاری که شما پزشکان انجام می دهید کار بسیار تخصصی است و قابل قیاس با دیگر مشاغل نیست چرا که بحث مرگ و زندگی افراد در میان است.
 
در ادامه رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان، معاونین درمان و غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی لارستان، رئیس بیمارستان امام رضا علیه السلام لار و رئیس ستاد نماز جمعه لار نیز مطالبی را مطرح کردند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، با پیگیری‌های انجام شده 27 پزشک متخصص به سیستم درمانی این شهرستان اضافه شدند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال