جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش صحرای باغ برگزار شد
زمان انتشار: 3 بهمن 1398 ساعت 15:57:05
تعداد بازدید: 321
به گزارش روابط عمومی بخشداری صحرای باغ؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش صحرای باغ به ریاست احمد علمدار بخشدار صحرای باغ و با حضور سیداحمد قتالی امام جمعه عمادشهر، مدیریت کتابخانه های عمومی شهرستان لارستان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لارستان، و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در محل شهرداری عمادشهر برگزار شد.
امام جمعه عمادشهر در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از اهتمام اعضای انجمن و مسئولین بخش در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی با اشاره به آیات قرآن بر اهمیت موضوع کتاب و کتاب خوانی تاکید کرد و خواستار توجه جدی به گسترش و توسعه کتابخانه های عمومی در سطح بخش صحرای باغ شد.
 
بخشدار صحرای باغ در این جلسه اظهار داشت: یکی از کارهای فرهنگی مؤثر در جامعه، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است ولی متأسفانه این فرهنگ در جامعه بسیار کمرنگ شده است و باید علت دوری مردم از کتاب بررسی و راهکارهایی اساسی برای رفع آن اندیشیده شود. 
 
وی بر نقش مهم نظام آموزشی در ترویج کتابخوانی اشاره کرد و افزود: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از سنین پایین در کودکان نهادینه شود؛ از خانواده شروع و در مدرسه تکمیل شود؛ مدارس باید به سمت و سویی بروند که دانش آموزان را برای مطالعه کتاب های غیر درسی ترغیب کنند.
 
مدیریت کتابخانه های عمومی شهرستان لارستان نیز عنوان کرد: پرداخت به موقع نیم درصد از سوی شهرداری به حساب انجمن کتابخانه های عمومی مطابق قانون امری مهم است و خوشبختانه شهرداری عمادشهر در سال های اخیر در این زمینه عملکرد مطلوبی داشته است.
 
 سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لارستان نیز با اشاره به حضور خیرین و مشارکت آنان در ساخت پروژه های عمرانی در سطح بخش خواستار تعامل با خیرین جهت مشارکت در ساخت مراکز فرهنگی در سطح بخش نمود و بر همکاری کامل با انجمن کتابخانه های عمومی و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی در سطح بخش تاکید نمود.
 
در ادامه هر یک از اعضای انجمن پیشنهادات و نظرات خود را بیان نمودند.


محمد    دوزنده

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال