نجات فرد گرفتار شده در ارتفاعات «کوه کُر» توسط آتش نشانان لارستانی
زمان انتشار: 30 فروردين 1399 ساعت 04:58:29
تعداد بازدید: 285
پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه ۹۹ ساعت ۱۳ و ۲۰ دقیقه، تلفن ۱۲۵ مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار به صدا در می آید.
آن سوی خط، کسی از مفقود شدن فردی در یکی از کوه‌های اطراف لارستان که به کوه کُر معروف است خبر می دهد. بلافاصله موضوع به مدیریت ستاد بحران شهرستان گزارش می شود.
 
با هماهنگی انجام شده، تیم نجات از ارتفاع سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار به همراه گروه پهپاد روابط عمومی شهرداری در ساعت ۱۴و ۵ دقیقه خود را به ارتفاعات کوه کر می رسانند.
 
بدون هیچ معطلی عملیات آغاز می شود. گروه نجات از ارتفاع با تجهیزات لازم جستجو را آغاز می کند. پهپاد بر فراز کوههای اطراف منطقه به پرواز در می آید.
 
بالاخره پس از دو ساعت جستجو، شخص مفقود شده خسته و ناتوان در کنار پرتگاهی رویت می شود. فرمانده عملیات تذکر ایمنی لازم به را به فرد گرفتار شده می دهد. اعضا تیم خود را به محل می رسانند.
 
اقدامات لازم انجام می شود. پس از اطمینان از سلامت جسمی فرد مورد نظر، عملیات نجات انجام می شود.  تیم نجات به همراه فرد نجات یافته پس از پیمودن مسیرهای صعب  العبور، در ساعت ۱۷/۳۰ دقیقه به قله کوه کر می رسند و در همان زمان پایان عملیات موفق آمیز به مرکز گزارش می شود.


سید کامران    علوی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال