آخرین مصوبات ستاد مبارزه با کرونا در لارستان
زمان انتشار: 29 خرداد 1399 ساعت 11:58:22
تعداد بازدید: 127
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در نشست با اعضا ستاد مقابله با کرونا شهرستان ضمن قدرشناسی از زحمات همه ی اعضا ستاد، بویژه کادر پزشکی و درمانی در سطح منطقه، در سخنانی تاکید کرد: تمامی کارمندان ادارات و بانک‌ها باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و با ماسک و رعایت مسائل بهداشتی در محل کار خود حاضر شوند. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در سی و ششمین جلسه ستاد مبازره با کرونا شهرستان با بیان اینکه تمامی پرسنل ادارات و بانک‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و با ماسک و رعایت مسائل بهداشتی بر کار خود حاضر شوند تاکید کرد: ارباب رجوع‌ها باید با ماسک به ادارات و بانک‌ها وارد شوند و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، ادارات، بانک‌ها و نهاد‌های مختلف موظف هستند که از ورود ارباب رجوع بدون ماسک ممانعت کنند، همچنین اصناف هم باید تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. وی تصریح کرد: تمامی کسب و کارها ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده و همچنین فاصله گذاری اجتماعی هستند. فرماندار ویژه لارستان افزود: از سوی ستاد استانی مدیریت کرونا به فرمانداران استان به عنوان روسای ستاد‌های مقابله با کرونا شهرستان‌ها، این اختیار داده شده است که در راستای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا، محدویت ها ، ممنوعیت ها و کنترل و ترددها در شهرستان شدیدتر شود. حسنی با تاکید بر محدودیت زمان بازگشایی بازارها و مجتمع های غیرضروری شهرستان تصریح کرد:‌ نباید اجازه داد شرایط از کنترل خارج شود که برای این مهم بایستی با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در زمینه مقابله با کرونا از طریق رسانه ها و فضای مجازی مردم را با خود همراه کنیم.
 
معاون استاندار فارس گفت: تمامی محدودیت ها همچنان به قوت خود باقی است و مردم باید مسوولان و کادر درمان را در کنترل شیوع کووید ۱۹ همراهی کنند. وی در خصوص اجرای برخی مصوبات امتحانات دانشگاه‌ها و مدارس تصریح کرد: تمامی امتحانات دانشگاه ها بصورت غیر حضوری برگزار می گردد، اما امتحانات مدارس شامل پایه نهم و دوازدهم برای رشته های نظری و علوم پایه با توجه به ضرورت امر و انتخاب رشته، با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی بصورت حضوری انجام می شود. این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: هنوز امکان راه اندازی تالار‌های پذیرایی برای مراسم، سینماها، کنسرت‌ها، سالن‌های تئاتر، جشن های عقد و عروسی و برگزاری هر گونه همایش و جشنواره و غیره در لارستان به هیچ عنوان ممکن نیست.
 
فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر ضد عفونی کردن سالن جلسات و نمازخانه های ادارات گفت: ورودی بوستان ها، پارک ها و مناطق گردشگری، تفریحی و تاریخی توسط شهرداری ها مسدود می شود. حسنی با تاکید بر اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی کماکان به قوت خود باقی است و تا اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه دارد؛ اظهار کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی در لارستان با حضور ماموران پلیس راه، راهور، انتظامی، بسیج و نیروهای امدادی اجراء می گردد. وی غلبه بر کرونا و مهار و کنترل این بیماری را نیازمند مشارکت جمعی آحاد مختلف مردم دانست و گفت: تا زمانی که عموم شهروندان، مسئولان را در اجرای طرح های مقابله ای همراهی نکنند، نمی توان کار خاصی از پیش برد.
 
نماینده عالی دولت در لارستان این را هم گفت که بر اساس تصمیم‌های گرفته شده در ستاد پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا در شهرستان، برای جلوگیری از تجمع شبانه در پارک ها و میادین بزرگ، مجبوریم روشنایی آنجا را خاموش کنیم و از شهروندان انتظار می‌رود برای حفظ سلامت خود تا حد امکان از منزل خارج نشوند. وی اظهار کرد: ورودی پارک‌ها اعم از پارک‌ حاشیه و دیگر پارک‌های شهر همچون محمدی، نخل و غیره و همچنین پارک‌های جنگلی بسته و از عبور و مرور در آن‌ها جلوگیری ‌شود. فرماندار ویژه لارستان از تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست تا با تمام توان برای مقابله با بیماری کرونا وارد عمل شوند و تاکید کرد: باید از تمام ظرفلیت‌های شهرستان برای مقابله با این بیماری استفاده شود و امکانات و تجهیزات فیزیکی و نیروی انسانی خود برای مهار ویروس کرونا به میدان بیایند.
 
حسنی در پایان سخنانش با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه مقابله با کرونا در محور بندرعباس -لارستان و بستک -لارستان با توجه به وضعیت قرمز استان هرمزگان بیشتر می شود، تاکید کرد: کلیه ایرلاین‌ها و شرکت های هواپیمایی در زمان انجام پرواز ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا هستند. در ادامه احمد دلاور معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویزه لارستان، دکتر کریمی رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان و تعدادی از اعضا ستاد مبارزه با کرونا شهرستان نیز مواردی را مطرح کردند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال