معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد:
شهرستان بزرگ لارستان از ظرفیت و پتانسیل بالایی برای پوشش خدمات امدادی در حوزه جنوب استان برخوردار است
زمان انتشار: 30 خرداد 1399 ساعت 11:56:36
تعداد بازدید: 110
با حضور معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان، مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان؛ جلسه شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان لارستان تشکیل شد. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در این جلسه که امروز با حضور مهندس آزادی مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس، درویشی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و اعضا ستاد مدیریت بحران شهرستان در محل سالن اجتماعات شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد، در سخنانی گفت: در این مدت که شاهد بلایا و حوادث غیر مترقبه همچون بیماری کرونا، هجوم ملخ ها، آتش سوزی و اخیراً زمین لرزه در بخش‌های تابعه شهرستان بوده ایم خوشبختانه تلفات جسمانی نداشته ایم و فقط در زلزله اخیر چند منزل دچار آسیب دیدگی جزئی شده است.
 
حسنی در ادامه خطاب به مدیر کل بحران استانداری فارس تاکید کرد: متاسفانه آتش نشانی ها در موقع حساس نمی توانند از شهر خود خارج شوند که می طلبد مجوزی برای آتش نشانی شهرداری ها صادر شود که در موقع بحران و ضروری بتوانند از شهر حوزه استحفاظی خود خارج شوند و به کمک دیگر مناطق و بخش ها بروند.
 
وی همچنین خطاب به مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هم گفت: ما به دلیل ظرفیت ها و پتانسیل های خوب و توانمندی که در حوزه هلال احمر داریم، انتظار است که نمایندگی هلال احمر در برخی بخش ها نیز راه‌اندازی شود، تا در موقع بروز بحران خیلی سریع نیروهای امداد و نجات وارد عمل شوند؛ چرا که در مواقع آتش سوزی، سیل و زلزله به دلیل مسافت زیاد تا مرکز شهرستان، هلال احمر می تواند کمک خوبی باشد و به آسیب دیدگان رسیدگی سریعترکند. فرماندار لارستان با بیان اینکه رویکرد ما همیشه نسبت به موضوعات بحرانی، کاملا اجتماع محور بوده است، گفت: هدف ما این است که هلال احمر استان فارس، آموزش های لازم امداد و نجات را به مردم، بخصوص روستاییان عزیز ارائه کنند تا در مواقع بحران قبل از رسیدن نیروهای امداد و نجات اصلی، افراد داخل روستا که آموزش های خاص امداد و نجات را فرا گرفته اند، به موقع وارد عمل شوند، که این خود کاهش هزینه ها و تلفات جسمی کمتری را به همراه دارد. نماینده عالی دولت در لارستان در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به فاصله زیاد تا مرکز استان و پراکندگی شهرستان این را هم گفت که به این شهرستان می بایست تفویض اختیار بیشتر داد، چراکه تقویت شهرستان موجب تقویت ستاد مدیریت بحران استان می شود که در سریع ترین زمان ممکن و در موقع بحران دسترسی ها آسان شود، چون ممکن است دسترسی استان به شهرستان ها طول بکشد. وی در پایان از دستگاه‌های خدمات‌رسان شهرستان که در مواقع بحران به خصوص در زلزله اخیربخش های بیرم و صحرای باغ به صورت هماهنگ و به موقع وارد عمل شدند و کار خدمات رسانی را ارائه کردند؛ تقدیر و تشکر کرد.
 
در ادامه مهندس آزادی مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس، درویشی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ، فهیمی مسئول شبکه لرزه‌نگاری شیراز، مهندس نصیری معاون بنیاد مسکن استان، فرهنگ کارشناس سازمان زمین شناسی استان فارس و احمد دلاور معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان، نیز پیرامون زلزله های اخیر به ایراد سخن پرداختند. همچنین بخشداران، شهرداران و روسای ادارات منابع طبیعی، بنیاد مسکن و هلال احمر و اعضا ستاد مدیریت بحران شهرستان نیز مسائل، مشکلات و نظرات خود را بیان کردند و مواردی به تصویب رسید.
 
در این نشست همچنین دکتر امینی و اکبری فر نمایندگان امور فنی و مدیریت حوزه ایمنی و پدافند غیر عامل شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی هم حضور داشتند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال