نماینده عالی دولت در لارستان خبر داد:
اختصاص 52 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای آسیب دیده ازکرونا لارستان
زمان انتشار: 1 تير 1399 ساعت 07:15:52
تعداد بازدید: 117
نماینده عالی دولت در لارستان گفت: 52 میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای آسیب دیده از کرونا به این شهرستان اختصاص یافته که ظرفیت مناسبی برای حمایت از این کسب و کارهاست. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی درخصوص پرداخت تسهیلات به کسب‌و‌کار‌های آسیب دیده از کرونا اظهار کرد: دولت در شرایط سخت اقتصادی، کارفرمایان را تنها نمی‌گذارد، لذا ثبت درخواست تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای کسب و کار به شدت آسیب دیده از کرونا، همزمان با سراسر کشور در لارستان نیز آغاز شده است. فرماندار ویژه لارستان افزود: سهم لارستان از تسهیلات تعیین شده برای جبران آسیب‌های ناشی از کرونا به صنوف و مشاغل خرد حدود 52 میلیارد تومان است که همه باید اطلاع رسانی و واحد‌های آسیب دیده در سامانه ثبت‌نام کنند، تا بتوانند از این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد بهره‌مند شوند. وی اذعان داشت: این تسهیلات در سه دسته قابل تقسیم بندی است؛ دسته اول به بنگاه هایی قابل پرداخت است که به دستور دولت تعطیل شده اند، دسته دوم دربرگیرنده مشاغل ۱۳ گانه ای است که برای حفظ سلامت کارکنان و جامعه فعالیت شان متوقف کرده اند و دسته سوم برای رانندگان مسافربر بیمه پرداز بصورت خویش فرما است.
 
حسنی ادامه داد: دولت رسته های ۱۳ گانه ای را بعنوان مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا معرفی کرده که در اولویت برخورداری از تسهیلات حمایتی هستند و در صورت دارا بودن شرایطی همچون؛ قرار داشتن در رسته های ۱۳ گانه به شدت آسیب دیده از کرونا، دارا بودن لیست بیمه و کد کارگاهی تامین اجتماعی و داشتن حداقل یک نفر نیروی بیمه شده، فعال بودن در سال ۹۸، استفاده نکردن کارگران کارگاه از بیمه بیکاری از زمان آغاز کرونا، عدم تعدیل نیروی کار از تاریخ یکم اسفند ۱۳۹۸ و عقد قرارداد با کارگران و ارائه تعهد به حفظ اشتغال حداقل تا پایان ۹۹، می توانند در سامانه یاد شده ثبت نام کنند و متقاضی دریافت تسهیلات گردند. معاون استاندار فارس در خصوص میزان و نرخ تسهیلات نیز گفت: کلیه واحدهایی که به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده اند، به ازای هر کارگر بیمه شده مبلغ ۱۶ میلیون تومان و سایر کسب و کارهای زیرمجموعه رسته های ۱۳ گانه به ازای هر کارگر بیمه شده مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات، با نرخ ۱۲ درصد دریافت خواهند کرد. همچنین برای رانندگان بیمه پرداز خویش فرما نیز مبلغ ۶ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.
 
حسنی با تاکید بر اینکه بانکها نیز می بایست شرایط جذب این تسهیلات را تسهیل نمایند؛ گفت: کلیه دستگاهای اجرایی و بخشداری ها نسبت به اطلاع رسانی مناسب به جامعه مخاطب و عموم مردم اقدام و مردم را برای دریافت این تسهیلات با بهره ۱۲ درصد تشویق و ترغیب کنند. به گفته اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان کلیه تسهیلات حمایتی دارای دوره تنفس سه ماهه و بازپرداخت تسهیلات نیز از مهر ماه امسال به مدت ۲۴ ماه است و بعد از ثبت نام کارفرمای متقاضی در سامانه کارا و پس از بررسی و تایید دستگاه اجرایی صادر کننده مجوز، متقاضی می تواند همراه با مدارک و تضامین لازم به بانکهای پرداخت کننده تسهیلات که در استان مشخص شده اند، مراجعه و نسبت به دریافت تسهیلات اقدام ‌نماید. همچنین در صورت بروز هر گونه تخلف یا عدم پایبندی به تعهدات از سوی کارفرمایانی که تسهیلات حمایتی دریافت کرده اند، کارفرما از دریافت هر گونه خدمات بانکی شامل (تسهیلات، ضمانت نامه، اعتبارات اسنادی و …) به مدت دو سال محروم می شود و تسهیلات با نرخ ۲۴ درصد (۱۸ درصد مصوبه شورای پول و اعتبار + ۶ درصد جریمه) در نظر گرفته می شود. اضافه می گردد که واحد های کسب و کار آسیب دیده واجد شرایط برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام تسهیلات حمایتی میتوانند به سامانه کارا به آدرس الکترونیکی http://kara.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال