با حضور امام جمعه لار، معاون برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه لارستان و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس،
بازار بزرگ لارستان افتتاح و به بهره برداری رسید
زمان انتشار: 12 مرداد 1399 ساعت 11:25:03
تعداد بازدید: 155
با حضور امام جمعه لار، معاون برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه لارستان و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس، بازار بزرگ لارستان افتتاح و به بهره برداری رسید. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، در مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لار، احسان طاهری معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه لارستان، حجت الاسلام سید عباس موسوی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، محمد قاسم‌پور رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان و جمعی از مسئولین، بازار بزرگ لارستان افتتاح و به بهره برداری رسید.
 
به گفته رییس اداره اوقاف و امور خیریه لارستان این بازار بزرگ دارای ۱۹۹ مغازه می باشد که توسط جهانشاه طلوعی شریک سرمایه گذار با مشارکت اداره اوقاف و امور خیریه لارستان با زیربنای ۱۹ هزار متر مربع با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال احداث شده است.
 
محمد قاسم پور ادامه داد: پروژه مشارکتی بازار بزرگ لارستان در زمینی به مساحت 30 هزار مترمربع از رقبات موقوفه نظر علی بیگ با هزینه ای بالغ بر ۴0۰ میلیارد ریال و با بهترین مصالح و تجهیزات روز احداث گردیده است.
 
وی ادامه داد: سهم موقوفه نظر علی بیگ در این سرمایه گذاری تعداد ۶۱ واحد عرصه و اعیان وقف است که ارزش سرمایه ای آن در حال حاضر چیزی بالغ بر ۶00 میلیارد ریال می باشد. رییس اداره اوقاف و امور خیریه لارستان تاکید کرد: موقوفه نظر علی بیگ از موقوفات متصرفی بزرگ لارستان و دارای نیت اطعام و عزاداری سرور و سالار شهیدان در ایام محرم و صفر می باشد.
 
قاسم پور با اشاره به اینکه از اولویتهای اصلی سازمان، پرداختن و توجه به پروژه های سرمایه گذاری بر روی اراضی وقفی با رویکرد بهره وری بهتر این اراضی است، افزود: این سومین تجربه موفق در لارستان پس از پروژه های بازار روز قدمگاه و پروژه حمام انصاری است و ان شاءالله تا پایان سال نیز ۲ پروژه سرمایه گذاری دیگر پس از نهایی شدن مقدمات فنی لازم و جذب سرمایه گذار در لارستان کلید خواهد خورد.
 
رییس اداره اوقاف و امور خیریه لارستان در پایان گفت: تمامی عواید حاصل از سرمایه گذاری های صورت گرفته و همچنین مال الاجاره های دریافتی از این مغازه ها، در خود لارستان و منطبق با نیت واقف خیراندیش هزینه می گردد.
 
اضافه می گردد که دراین بازار بزرگ، همچنین نمازخانه و شهربازی نیز ساخته شده است.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال