مدیر تشکل لارستان بیدار در جلسه با معاون وزیر راه مطرح کرد:
ما بد استقبال خوش بدرقه ایم
زمان انتشار: 9 آبان 1399 ساعت 06:49:20
تعداد بازدید: 580
جلسه تشکل لارستان بیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیران پیشین و جدید راه و شهرسازی لارستان برگزار شد.
به گزارش صحبت نیوز این جلسه با حضور جمعی از اعضای تشکل لارستان بیدار و مدیرکل جدید و پیشین راه و شهرسازی لارستان و معاون توسعه مدیریت و نیروی انسانی وزیر راه و شهرسازی در سالن کنفرانس اداره کل راه و شهرسازی لارستان از ساعت ۱۱ تا ۱۲ و نیم روز ۸ آبان ۱۳۹۹ برگزار شد.
 
در این جلسه کاظم رحیمی نژاد- مدیر تشکل لارستان بیدار-  محمدرضا باقری فرد- مدیرکل پیشین راه و شهرسازی لارستان- و نعمت الله ترکی- معاون توسعه، مدیریت و نیروی انسانی وزارت راه و شهرسازی- به ایراد سخن پرداختند.
 
کاظم رحیمی نژاد -مدیر تشکل لارستان بیدار-:
 
از احترام معاون وزیر و مدیرکل پیشین و جدید به افکار عمومی و فعالان اجتماعی و برگزاری این جلسه تشکر می کنم.
 
 برگزاری این جلسه در آخرین لحظات و حتی بعد از مراسم تودیع ومعارفه از طرف اقای باقری فرد و استقبال معاون وزیر از آن؛ نشانه احترام به تشکلات مردمی و مردم  لار و لارستان از سوی این بزرگواران بود.
 
کل مسیر تهران تا ساحل خلیج فارس به جز بخشی از جاده لار جهرم و لار بندر عباس دو بانده شده و هر کسی این مسیر را پیموده باشد کمبود محسوس خدمت رسانی را در جاده جهرم به لارستان و لارستان به بندر عباس متوجه خواهد شد.
 
در حال حاضر تمامی قطعات مسیر لار- جهرم به پیمانکار سپرده شده اما روند کار بسیار کند پیش می رود و عدم اختصاص بودجه لازم، بیم تعطیلی کار را افزایش داده است.
 
در طول شبانه روز به طور متوسط ۱۰ هزار خودرو و ۵۰۰ نفتکش از این مسیر عبور می کند. بسیاری از تصادفات جاده ای مربوط به همین نفتکش هاست پس لازم است از وزارت نفت هم برای دو بانده کردن مسیر کمک گرفته شود.
 
امیدوارم نماینده لارستان خنج گراش و اوز در مجلس که خود از مجموعه وزارت نفت است بتواند در این زمینه با وزارت نفت رایزنی کند.
 
۵ سال است که دوبانده شدن ۲۰ کیلومتر جاده لار بندرعباس مصوب شده اما هنوز یک سانتیمتر به بهره برداری نرسیده.
 
 جاده لار بستک هنوز در خم اولین گردنه مانده است.
 
راه آهن شیراز جهرم لارستان بندرعباس بیش از ۱۰ سال است که مصوب شده و اظهار نظر در مورد تغییر این مسیر از سوی نمایندگان مجلس غیر کارشناسی است.
 
همه مناطقی که اداره کل راه و شهرسازی دارند اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هم دارند. عدم تاسیس اداره کل راهداری در لارستان که گفته می شود با فشار یک وزیر دولت تدبیر اتفاق افتاده به دور از تدبیر است.
 
از همکاری اداره کل راه و شهرسازی لارستان در زمینه بازسازی بافت تاریخی شهرستان لارستان تشکر می کنیم.
 
پیش از این مسئولان زیادی از قبیل شهردار و فرماندار و مدیرکل در بدو ورود به لارستان در صدد تقابل با فعالان اجتماعی بوده اند؛ اما اغلب در اواخر کارشان روی به تعامل آورده اند و به اشتباه محاسباتی اعتراف کرده اند. در واقع ما به نوعی " بد استقبال خوش بدرقه" بوده ایم. امیدوارم مدیر کل جدید از همین ابتدا تحت فشار حاشیه سازان قرار نگیرد و بتواند فضای همدلی و تعاملی ایجاد کند.
 
همانگونه که دستاوردها، حاصل کار جمعی است، ناکامی ها نیز نباید به پای یک شخص نوشته شود. آقای باقری فرد تلاش خود را کرد و ما قدر دان تلاش های ایشان هستیم.
 
محمد رضا باقری فرد، مدیرکل راه و شهرسازی لارستان:
 
اولویت منطقه جاده لار- جهرم و لار - بندر عباس است. امیدوارم مدیرکل جدید با کمک گروه های مردمی و با حمایت وزارت راه و شهرسازی بتواند کارهای نیمه تمام را به نتیجه برساند.
 
در طول ۴ سال و ۱۰ ماه که در مدیرکل راه و شهرسازی لارستان بودم هر چه در توان داشتم برای به نتیجه رساندن پروژه ها انجام دادم.
 
 از همه حلالیت می طلبم و از خانواده قربانیان جاده ای عذر خواهی می کنم.
 
 مردم لارستان را دوست دارم وخواهم داشت و این موضوع از قدیم تا امروز بین لاری ها و قشقایی ها ریشه تاریخی دارد.
 
نعمت الله ترکی( معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی):
 
 جاده لارستان بندر عباس و لارستان جهرم جزو شاهراه های کشور است و توجه ویژه می طلبد.
 
 وقتی که از وجود چنین تشکلی در لارستان مطلع شدم از برگزاری جلسه استقبال کردم. من در حوزه تخصص خودم تجربه ایجاد تشکل مردمی برای تسهیل امور را دارم. 
 
 مدیر کل جدید مجمع مشورتی توسعه لارستان را در حوزه  راه و شهرسازی با استفاده از تشکل لارستان بیدار تشکیل دهد.
 
 راهبردهای حوزه راه و شهرسازی را در این مجمع مشورتی تدوین کنید.
 
به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی مطالبات شما را به اطلاع شخص وزیر خواهم رساند.
 
از طریق مدیر کل راه و شهرسازی لارستان پیگیر به نتیجه رسیدن مطالبات این جلسه خواهم بود.
 
مدیرکل جدید جلسات منظم با این تشکل مردمی که تسهیل گر امور است برگزار کند.
 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال