رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان مطرح کرد؛
لزوم بازاندیشی در اندیشه‌های امت اسلامی
زمان انتشار: 14 آبان 1399 ساعت 21:16:51
تعداد بازدید: 146
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: امت اسلامی در شرایط فعلی باید اندیشه‌هایش را بازاندیشی کند تا با حضور و رهبری شخصیت مصلحی مانند رهبر حکیم انقلاب اسلامی، خطرات را به جامعه گوشزد کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، مهدی زارع در مراسم مشترک استکبارستیزی و جشن میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و نذر دانایی با تشکر از اداره آموزش و پرورش به‌دلیل برگزاری این مراسم و توجه به شعائر دینی و انقلابی اظهار کرد: با توجه به تأکید جدی رهبر حکیم انقلاب اسلامی، امروز یکی از مهم‌ترین مسائل جامعه این است که نگذاریم حوادث تاریخی دچار تحریف شود.
 
وی با بیان این موضوع که برخی متعمدانه قصد دارند که نمادهای ملی و آیینی ما را منحرف کنند، عنوان کرد: به‌عنوان مثال روز ۱۶ آذر که پس از حضور معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا در تهران و اعتراضات دانشجویی به این سفر و شهادت سه تن از دانشجویان به نام دانشجو نامگذاری شد، بعدها عده‌ای با تحریف تاریخ، سعی کردند علاوه‌بر وارونه جلوه‌دادن حقایق تاریخی، چهره آمریکا را بزک‌ کرده و زشتی‌ها و پلیدی‌های این قدرت استکباری و استعمار نوین را زیبا جلوه دهند.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان بیان کرد: از نهادهای آموزش و پرورش انتظار می‌رود که با درایت و دقت بیشتری نگذارند نقشه‌ای که دشمنان این نظام برای ۱۶ آذر در سر پرورانده بودند، ۱۳ آبان اجرایی و عملیاتی کنند.
 
وجود مبارک پیامبر برای اتحاد و انسجام ملی و انسجام امت اسلامی کافی است
 
زارع با اشاره به اسماء حضرت رسول اکرم (ص) خاطرنشان کرد: اگر در جامعه اسلامی هیچ نقطه اتحادی هم وجود نداشته باشد، فقط وجود مبارک پیامبر عظیم‌الشأن اسلام برای اتحاد و انسجام ملی و انسجام امت اسلامی کافی است.
 
وی اضافه کرد: اگر جامعه اسلامی و امت اسلامی به وجود پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و سنت و اهل بیت او اقتدا کنند، جایی برای اختلاف نخواهد ماند و اگر اختلافی باقی ماند، طبق احادیث شریف نبوی در آن رحمتی نهفته است.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان متذکر شد: انتظار می‌رود امت اسلامی علاوه‌بر تلاش برای شناساندن وجود مبارک پیامبر عظیم‌الشأن اسلام به جهانیان با زبان لیّن و با زبان تکریم با مردم سخن گفته و از رفتارهایی که دور از شأن پیامبر اسلام است، پرهیز کنند.
 
زارع توضیح داد: دوری از سیره پیامبر اسلام و اهل بیت او موجب شده برخی از کشورها به جای اتحاد با سایر کشورهای اسلامی، دست گدایی خود را  به سمت دشمن صهیونیستی دراز کنند و روابط خود را با این دشمنان پلید امت اسلامی گسترش دهند.
 
وی گفت: چرا باید کسانی که در قرآن کریم، موجب لعن و غضب خدا واقع شده‌اند و خداوند ما را از دوستی با آنها بر حذر داشته، امروز به‌عنوان دوست و یاور برخی از کشورهای مسلمان قلمداد شده و کشورهای اسلامی با نهایت ذلت و خواری به دامان آنها پناه ببرند؟
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان یادآور شد: در شرایط فعلی، امت اسلامی باید اندیشه‌هایش را بازاندیشی کند تا با حضور و راهبری شخصیت مصلحی مانند رهبر حکیم انقلاب اسلامی، خطرات را به جامعه گوشزد کنند تا تفرقه و اختلافات راهبردی در روابط کشورهای اسلامی ریشه‌کن شود.
 
زارع گفت: وحدت به هیچ عنوان به معنای کوتاه‌آمدن از مواضع اصولی و عقیدتی و یا فقهی ما نیست؛ بلکه به معنای رعایت مصالح اسلامی و بحث درباره مباحث تاریخی در محیط‌های خارج از هیجان و احساس برای نمودارشدن حق است.
 
در ادامه این برنامه حجت‌الاسلام اسماعیل احمدی امام جمعه جویم و برخی دیگر از علمای اهل سنت و خالد صدیقی از علمای اهل سنت لارستان بر اتحاد و همبستگی امت اسلامی تأکید کردند.
 
مراسم مشترک استکبارستیزی و جشن میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و نذر دانایی در سالن شهید رجایی آموزش پرورش جویم با حضور امام جمعه، رؤسای ادارات، مسئولان، معتمدان و برخی از علمای شیعه و سنی منطقه لارستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال