جعفرپور در نطق میان‌دستور:
لارستان بزرگ دیار شیعیان عزتمند و اهل سنت نجیب، محور وحدت شیعه و سنی در جنوب کشور است
زمان انتشار: 23 آبان 1391 ساعت 11:32:10
تعداد بازدید: 3882
دکتر جمشید جعفر پور«نماینده لارستان،خنج و گراش»،در جلسه علنی امروز مجلس سه شنبه 23 آبان ماه،در نطق میان دستور،در خصوص مهمترین مشکلات و نیاز های حوزه انتخابیه سخن خود گفت.
 به گزارش صحبت نو به نقل از خبرگزاری فارس،جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان در خانه ملت در نطق میان دستور امروز (سه‌شنبه) خود اظهار داشت: لارستان بزرگ دیار شیعیان عزتمند و اهل سنت نجیب که خاستگاه مردمانی سخت کوش با دستانی پرسخاوت و سرزمین مرحوم سید عبدالعلی آیت‌الهی محور وحدت شیعه و سنی در جنوب کشور است. 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در سفر چند سال پیش در مورد لارستان بزرگ این گونه فرمودند: اگر ارزیابی ما درباره ملت‌ها تابع این است که مقدار آگاهی آنها را بسنجیم و مقدار عزم ملی و اراده آنها را بسنجیم و روشن‌بینی اقدام آنها را مورد سنجش قرار دهیم باید بگوییم مردم لار و منطقه لارستان بزرگ بر حسب این معیارها جزو برجسته‌ترین مردم کشور ایران اسلامی است. نماینده مردم لارستان در بهارستان به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم اشاره و تصریح کرد: درس فراموش نشدنی محرم آن است که ما مردم ایران نیز در توطئه‌ها، فشارها، تحریم‌ها و کینه ورزی‌های دشمن بر شیطان اکبر غالب نمی‌گردند مگر همچون یاران وفادار اباعبدالله الحسین گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشند. وی با بیان اینکه اولویت مسئولان با توجه به شرایط کشور اهتمام به رفع مشکل معیشتی مردم است، گفت: تدوین و اجرای اقتصاد مقاومتی با اصول علمی و بهره‌گیری از متخصصان ضرورت است. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: راه برون رفت از نقاط تهدید شده از ناحیه دشمن توجه همزمان به تولید ملی و اصلاح الگوی مصرف است و اولویت اقتصادی زمانی به درستی صورت می‌گیرد که متوجه تاثیر زیربنایی فرهنگ در حوزه اقتصاد باشیم. 

جعفرپور اضافه کرد: درمان بیماری‌های اقتصادی بخشی با رجوع به قوانین کارآمد و بخشی از آن نیز از طریق اصلاح بینش و رفتارهای فرهنگی صورت می‌گیرد. نماینده مردم لارستان در خانه ملت با بیان اینکه مسئولان تنظیم سیاست خارجی و ارتباطات بین‌المللی باید ضمن حفظ آرمان‌ها و رعایت خطوط اصلی نظام منعطفانه در مسیر استفاده حداکثری از ظرفیت کشورهای غیر متخاصم برای رفع نیازها و تنگناهای کشور بکوشند. 

جعفرپور در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان لارستان که مانند برخی دیگر از شهرستان‌های کشور به فرمانداری ویژه ارتقاء یافته است، لازم است وزارت کشور برای تسهیل در نیازهای روزمره اداری و غیر اداری مردم ، ادارات آن را باید به اداره کل ارتقا دهد. وی ادامه داد: شهرستان خنج نیز که دارای قدمت و غنای فرهنگی بسیار است، به دلیل قرار گرفتن در بن بست مواصلاتی در جایگاه شایسته خود نیست، بنابراین اهتمام مسئولان را برای احداث راه‌های مواصلاتی و ارتقاء بخش بهداشتی و درمانی مرکز شهرستان خنج خواستارم. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد مشکلات شهرستان گراش نیز گفت: با وجود سه سال از ارتقا بخش گراش به شهرستان هنوز بسیاری از ادارات در این شهرستان مستقر نیست. بنابر این از مسئولان استقرار کامل ادارات را در شهرستان گراش خواستارم. جعفرپور در پایان گفت: لارستان با توجه به تیزهوشی جوانان و تحصیل کرده‌های خود نیازمند تاسیس دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه دولتی تابع وزارت علوم است.


محمد    عارفیان

 

کد امنیتی:   
 [10 نظر]

شهروند اوزی
Iran, Islamic Republic of
25 آبان 1391   ساعت: 11:15:42

آقای دکتر مردم اوز هم بر گردن شما حق دارند. در موقع اخذ رای قول شرف به مردم داده بودید که بعد از انتخابات جشن ارتقاء اوز می گیریم. خالا در سخنرانی تان حرفی از اوز نمی زنید.

 
سلاااااااااااااااااااااااااام
Iran, Islamic Republic of
24 آبان 1391   ساعت: 16:16:03

چرااااااااااااااااا نظر من رو نمایش ندادییییییییییییییییییییین امانت دار خوبی نیستید افسووووووووووس

 
دلخون
Iran, Islamic Republic of
24 آبان 1391   ساعت: 14:41:47

چندی است ما لاریها به واقعیت وجدت پی برده ایم و همگی با تمام وجود درک کرده ایم که لارستان یعنی تمام مناطق بخشها روستا ها و هرچیزی که به نام لارستان باشد وقتی می گوییم مشکل شهرستان لارستان آیا منظورمان اوز نیست؟یا حرف ایشان بدان معنی است که بیرم را از لارستان جدا میدانند؟ یا خدای ناکرده شما خود را جز لارستان نمیدانید که مشکل شهرستان لارستان را مشکل خود نمیدانید؟پس بیاییم راه نفاق گذشته را کنار گذاریم تا مسائل حل شود

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
24 آبان 1391   ساعت: 11:58:33

آفرین به نماینده ی منصف و با سواد لارستان جناب دکتر جعفرپور،خدا شاهد است که همیشه انتظار چنین نماینده ای را داشتیم که هم بتواند در مورد مسایل کشوری نظر داشته باشد و هم در مورد مسایل منطقه ای،احسنت به شما . . .

 
عباس
Iran, Islamic Republic of
24 آبان 1391   ساعت: 10:16:10

بازم بیرم ومحرومیتها آن به فراموشی سپرده شد انتظار ما بیرمی ها بیداری لاری ها نسبت به این دروازه لارستان به سمت توسعه وسد سدید حملات به لار است تاکی میخواهید مصلحت لارستان را به فراموشی بسپارید

 
شهروندی ازاوز
Iran, Islamic Republic of
24 آبان 1391   ساعت: 08:38:44

گویا اوز ازمعادلات نماینده مجلس فراموش می شود.درزمان گرفتن رای قول های زیادی دادند اماپس ازانتخاب گویا دیگر نیازی به مردم اوز ندارند.شاید هم به قول خودشان مردم تسنن اوز زیا ازحد نجیب هشتند وب.....................د.

 
نخلستان
Iran, Islamic Republic of
24 آبان 1391   ساعت: 06:59:52

آفرین بر این مرد غیور که به فکر تمام شهرستانهای تحت مدیریت خود هست . هم لارستان ، هم خنج و هم گراش . قابل توجه برخی نمایندگان قبلی و همچنین.... که همه چیز را برای خود می خواستند .

 
علی اصغر اقتداری
Iran, Islamic Republic of
24 آبان 1391   ساعت: 06:35:46

احسنت به آقای دکتر جعفرپور عزیز بقیه راه بامسولان دلسوز ومردم شریف منطقه می باشد به امید اینکه تمامی ادارات کل شود اینشاا...

 
حامد
Iran, Islamic Republic of
23 آبان 1391   ساعت: 17:44:56

جناب اقای دکتر شما که شیعیان شهرستان خنج که پنجاه در صد جمعیت شهرستان خنج را ..... کرده اید باز هم میگویید شیعه عزتمند چرا مثل اینکه شعرتان اصول گرایی وعملتان اصلاح طلبی است شعرتان عزت شیعه ولی عملتان......ه

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
23 آبان 1391   ساعت: 17:25:49

باسلام وحدت بین شیعه وسنی فقط ازبرکت مرحوم حضرت ایت الله ایت اللهی میباشد وبعد ازایشان حضرت ایت الله نسابه امام جمعه محترم وعلاقه علمای اهل تسنن به این خانواده جناب اقای جعفرپور شما هم بیشتر تلاش کنید برای استان شدن لارستان

 
لوگوی دیجیتال