جمشيد جعفرپور در گفت و گو با نشريه «طلوع انديشه» بيرم مدعی شد:
سایت منتقد من در بهترین حالت 400 بازدید کننده دارد
زمان انتشار: 30 ارديبهشت 1392 ساعت 14:56:36
تعداد بازدید: 4645
اشاره: نشريه «طلوع انديشه» بيرم به تازگي گفت و گويي با دكتر جمشيد جعفرپور كرده كه  در ادامه قسمتي های مهمی از آن می آید:
•آیا نگاه شما به حوزه انتخابیه بدون توجه به بخش یا شهرستان خاصی است؟

من 30 سال در تهران بودم و شاید اگر 6 ماه قبل از انتخابات در خیابان راه می رفتم، کمترکسی مرا می شناخت! ولی برخلاف درخواست های سابق که بدون تردید رد می کردم این بار وارد عرصه انتخابات شدم. به آقای رئیس جمهور گفتم، فقط خواستم ادای تکلیف کرده باشم که کاندیدا شدم. من رفتم و خدا خدا می کردم که انتخاب نشوم و برگردم و به کارهای خودم برسم. ولی حالا که مردم رای داده اند با همه وجود در میدان هستم. به گفته شما کسی که از تهران وارد عرصه می شود دیگر نباید متعصبانه و جزیره ای به منطقه خودش نگاه کند و همه را باید در یک مجموعه ببیند. واقعا هم همین است، پیشرفت گراش پیشرفت بیرم است، پشرفت بیرم پیشرفت لار است و بالعکس. همین اسنادی که شما در کتاب حاج سید علی تاجر بیرمی آورده اید تایید کننده همین موضوع است. مشخص می کند که ما از قدیم الایام در بحث آداب و رسوم، مسائل فرهنگی، معیشت و غیره به هم وابسته بوده ایم.

 حالا هم مرزهای روی نقشه نباید باعث جدایی ما از هم شود. هر چه در سال های گذشته بر ما رفت را باید فراموش کرد. من بعد از انتخابات به افرادی که از بیرم و گراش آمده بودند گفتم شما فرض کنید یک نماینده بیرمی یا گراشی در مجلس است. من نمی خواهم ادعا کنم که خیلی موفق ام اما رویکردم این است که عادلانه کار کنم. خدای نخواسته نه برای تلافی و نه برای عقب گذاشتن جایی آمده ام. 

•آقای دکتر، با توجه به شایستگی و مستعد بودن نیروهای خلاق و تحصیلکرده دانشگاهی و حوزوی در بخش بیرم، چرا نگاه مسئولان مرکز شهرستان در خصوص بکارگیری نیروهای لازم جهت پست های مدیریتی شهرستان معطوف به بیرم نیست؟ 

خب از بیرم باید با ما در ارتباط باشند و افراد را به ما معرفی کنند. شما می دانید که برای اداره فرهنگ و ارشاد لارستان یک بیرمی به من اعلام شد و من هم ایشان را برای این سمت معرفی کردم و بجد هم از طریق معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر نهایی شدن حکم ایشان هستم. من به صورت موردی مطلع می شوم و هیچ بانک اطلاعاتی از نیروهای بیرمی به ما نداده اند.

 •در اولین سفر جنابعالی به شهر بیرم راه اندازی نمایندگی سازمان تامین اجتماعی و نمایندگی اداره دارایی از قول های مساعد شما بوده است، آیا اقدامات لازم در جهت راه اندازی این دو نمایندگی صورت پذیرفته است؟ 

من قول ندادم که در آنجا اداره ای راه بیندازم اما راهکار دادیم که مامور بیمه برای دو روز در بیرم حضور بیابد و مردم بیرم نخواهند برای یک کار کوچک یک روز را تا مرکز شهرستان در حرکت باشد. البته آن جوری که دلم می خواسته حقیقتا نشده است. نمی خواهم مدیر خاصی را نام ببرم اما برخی از مدیران کندند. آن ظرفیت و چالاکی لازم را ندارند برای هر چیز یک بند قانونی منع می آورند. همیشه "نمی شود ونمی توانیم" شعارشان هست و ده بند برای نتوانستن و نشدن می آورند . برای همین هم خودم تلخ کامم و آن کاری که می خواستم نشده است.

 •آقای دکتر فکر نمی کنید منتقدانتان در منطقه (گراش، بیرم و حتی لار) رو به افزایش اند؟ 

برآورد خودم این است که فضای رسانه ای یک بخش از مردم است نه همه مردم، نه اینکه فضای مجازی موثر نیست اما همه حقیقت هم نیست. تحلیل من این است که اگر سایتی حرفی دارد آن سایت در بهترین حالت 400 بازدید کننده دارد اما شهر مثلا40هزار نفر جمعیت دارد. 

•یعنی شما فکر می کنید برخلاف انتقادات، مردم در بخش های مختلف حوزه های انتخابیه یک رویکرد حمایتی و مطلوب نسبت به شما دارند؟ 

نمی خواهم خودم را از کمی و کاستی تزکیه و مبرا کنم ولی فکر می کنم که بخشی از انتقادات مربوط به توقعاتی قدیمی است که از دوره های قبل خیلی از آنها برآورده نشده است. 

فارغ از اینکه نماینده چقدر در آن نقش داشته و شرایط چقدر تاثیر گذار بوده است. بعضی از منتقدین فکر می کنند نماینده کافی است که اراده کند تا آن کار انجام شود! من تا جایی که می توانم سعی می کنم در بیرم مسئله گاز و آب، در گراش تثبیت ادارات و در لار و اوز و خنج کارهایی کنم تا امید مردم خاموش نشود.

 •قبول دارید به بد شناسی هم خوردید!؟ 

بله دیگر. حالا چه کنیم که در این شرایط و وانفسای بی پولی به فکر نمایندگی افتادیم این دیگر از بد شناسی ماست.

 

کد امنیتی:   
 [46 نظر]

پشیمان
Iran, Islamic Republic of
4 خرداد 1392   ساعت: 17:21:12

امر بر شما مشتبه شده آقای جعفرپور. سایت طرفدار شما آرزوی داشتن همین 400 بازدید هم دارد ولی بازدید ندارد.

 
ر.آ
Iran, Islamic Republic of
4 خرداد 1392   ساعت: 00:06:16

البته نباید هم این همه بی انصافی کرد،کارهایی که در این یک سال پیگیری شده است کارهایی هست که شاید در دوره ای سی ساله هم به انجام نرسیده است.به نظر بنده با وجود نقدهایی که به تیم کاری ایشان وارد است،به دلیل اینکه من با آن ها از نزدیک ارتباط دارم معتقدم تیمی با برنامه و با انرژی هست.البته به نظر من باید آقای دکتر از افرادی نظیر فرماندار سابق فاصله بگیرند.ولی باید ارتباط تیم اجرایی خودشان را با مردم بیشتر کنند ا این شبهات برطرف شود.خود من اوایل فکر می کردم ناکارامدی وجود دارد،ولی با ارتباط نزدیک با افرادی ...  ازمشاورینشان فهمیدم افراد منطقی هستند که حتی خودشان هم معتقد به قطع ارتباط با افراد ضد لاری هستند.البته با این مطلب دکتر در مورد صحبت نو مخالف هستم.باید در صحبت هاشان دقت بیشتری بکنند تا مردم را از خود نرانند.فقط کافی است مقداری هم به صحبت نو اعتماد داشته باشند.

 
جواب به مصطفي
Iran, Islamic Republic of
3 خرداد 1392   ساعت: 02:57:36

اتفاقا خود آقاي نماينده دارند وحدت منطقه را خدشه دار مي كنند با اين آدمهايي كه دور خود جمع كرده اند!!! ايشان متاسفانه چون شناخت دقيقي از منطقه ندارند بيشتر به حرف و مشورت كساني عمل مي كنند كه مقابل مردم ايستاده اند و هيچ جايگاهي پيش افكار عمومي مردم ندارند. كساني مثل فرماندار اسبق لار يا كساني مثل آنها كه در بهمن 88 مقابل مردم بودند و از مردم پنهان شدند. نماينده محترم مي توانستند با راي بالايي كه داشتند همچنان مردمي بمانند اما خودشان اين راه را عليرغم تذكر دلسوزان لارستان انتخاب كردند.

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
2 خرداد 1392   ساعت: 15:08:13

کمی متعادل تر بنویس صحبت نو همیشه که نمیشه با شور وهیجان کار رو جلو برد ما به دیپلماس معلوم احتیاج داریم چرا اینکونه مینویسی

 
مصطفی .لار
Iran, Islamic Republic of
2 خرداد 1392   ساعت: 00:32:28

اهالی محترم لارستان که همگی با اتحاد خود اقای جعفرپور را انتخاب کردید حداقل بگذاارید یکسال از نمایتدگی ایشان بگذرد بعد قضاوت کنیدلطفا با تفرقه وسوء برداشت از ایشان قدمت چندین و چند ساله لارستان متمدن را خدشه دار نکنید

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
1 خرداد 1392   ساعت: 23:27:52

... اهالي به اصطلاح اجماع كه آن موقع مثل غلطك از روي بقيه نامزدها گذشتند بايد الان پاسخگو باشند. جالب آنجاست كه نماينده اصولگراي ما آنها را هم كنار زده و يك تنه الان با يك گروه محدود و كم سن و سال دارد امورات لارستان بزرگ را سر و سامان مي دهد!!! مديريت لارستان بزرگ توسط .................ك!!!!!!!!!!

 
ع . ر . بیرم
Iran, Islamic Republic of
1 خرداد 1392   ساعت: 16:06:03

من فکر میکنم بعضی از شهروندان لاری در یک توهماتی سیر میکنند که دوره ی آن گذشته واین تفکرات فسیل شده .بابا مگه شما خوابید کاروان توسعه شاخص های دیگری براش تعریف شده آی لاری ها از خواب پا شید .همه بخشهالارستان بیدار شدن جز عده ای در مرکز ....نماینده ی به این خوبی

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
1 خرداد 1392   ساعت: 15:23:24

كجايي ... كه يادت به خير!!

 
حرف حساب
Iran, Islamic Republic of
1 خرداد 1392   ساعت: 13:16:38

به بقیه مطالب هم توجه کنید که چقدر وحدت بخش است؛ مثل؛ نه برای تلافی آمده ام و نه برای عقب گذاشتن جایی

 
بیدار
Iran, Islamic Republic of
1 خرداد 1392   ساعت: 03:54:24

آقای دکتر اون سایتی که شما گفتید 400بازدید کننده دارد سایت اون دونفره که مداوما از شما حمایت می کند

 
لوگوی دیجیتال