کاظم رحیمی نژاد
مسئله دارها و مسئله سازها
زمان انتشار: 21 بهمن 1392 ساعت 01:01:46
تعداد بازدید: 11147
این روزها شاهد نوعی دگر دیسی در فضای سیاسی اجتماعی کشور و به تبع آن فضای فکری و اجرایی جنوب فارس و مرکزیت آن لارستان هستیم. پیوند طیف‌های اصلاح طلب و معتدل- عمدتا شامل بدنه مدیریتی دوره ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی و خاتمی به علاوه اصول گرایان میانه رو و البته نیروهای نوگرای نسل جدید- موجود جدیدی به صحنه آورده که مشخصات همه ی طیف ها را دارد؛ اما خود موجود دیگری ست. 

این ترکیب در صورتی که  بتواند همراهی بدنه اجتماع را با خود داشته باشد و از مسیر طبیعی خود نیز تحت تاثیر جو سازی ها منحرف نشود زمینه ساز توسعه همه جانبه کشور خواهد شد.اما به سان هر موجود زنده دیگری که در معرض آسیب است این موجود نیز چناننچه نقد و آسیب شناسی نشود احتمال بیماری و تلف شدنش دور از انتظار نخواهد بود. 

پس در اولین قدم باید به هر صاحب فکر و قلم و نظری حق داد که شرایط جدید را نقد کند. حتی نباید از نقدی که به تخریب نیز کشیده شود ترسید؛ چرا که هر پروپاگاندایی در صورتی که در سطح جامعه مصداق و زمینه نداشته باشد نمی تواند آسیبی برای یک وضعیت محسوب شود. پس مدارا و تحمل مخالف به مثابه یک روش مدیریتی باید سرلوحه کار مدیران جدید باشد.

 اما این به معنای نگاه فله ای به همه نیروهای موجود در جامعه نیست. به هر حال جریان برنامه داری مورد اعتماد مردم قرار گرفته ونمی توان به بهانه استفاده حداکثری از نیروها و فرا جناحی بودن و این گونه شعارها از نیروهای فاقد انگیزه و اعتقاد به مدارا و اعتدال در مناصب مهم و حساس استفاده کرد؛ چرا که نتیجه مورد نظر حاصل نخواهد شد. منتقد و حتی تخریبگر حق دارد از دیدگاه و پایگاه خود شرایط جدید را مورد نقد قرار دهد و حتی به حسب عادت مالوف خود، برای اصلاح طلبان و اعتدالیون مسئله سازی کند. تدبیر همین است که داوری در مورد مسئله سازها و مسئله دارها با مردم باشد.

 

 

کد امنیتی:   
 [6 نظر]

عبدالله
Iran, Islamic Republic of
23 بهمن 1392   ساعت: 21:32:48

بدون نام که دم از بصیرت میزنی کی زمان جناب آقای خاتمی این بزرگ مرد تاریخ ایران 3هزار ملیارد تومان پول ملت را به سرقت بردن یا امثال زنجانی ملیاردها دلار پول ملت شهیدداده را به غارت بردن ؟

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
22 بهمن 1392   ساعت: 08:46:57

متاسفم واسه عده ای که به سخنان مقام معظم رهبری گوش نمیدن و هنوز به فتنه گرانی چون خاتمی که مستقیم و غیر درصدد بر اندازی نظام بودن اهمیت میدن بصیرت.... بصیرت.... بصیرت ....

 
بیدار
Iran, Islamic Republic of
20 بهمن 1392   ساعت: 17:31:08

خوشا به قلمت دکتر ،چرا جای دور بریم همین آقا که،هنوز توی ... نشسته وداره برای نیروی لاری پرونده درست میکنه ،ای کاش جناب آ قای فرماندار زودتر اوراباندازه بیرون

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
20 بهمن 1392   ساعت: 14:21:12

آقا چرا گمراه می کنید کاربران رو . خوب اشاره کنید به باقی مانده ها دیگه . عشقم همین هوشمندانه نوشتنه . یکی از دوستان بنده که برای لارستان فعالیت می کنه و فوق لیسانس هم داره . همین آقایون براش مشکل به وجود آوردن و بنده خدا پرونده براش درست شد . خوب خدا را خوش میاد که یکی برای پسر خودت اینکار بکنه . فکر نکن پسر خودت هم خبر داریم چی کارا می کنه .

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
20 بهمن 1392   ساعت: 13:19:09

دقيقا انها كه در لارستان طي 8 سال گذشته بدون لياقت و شايستگي به مناصبي رسيدند از ترس موقعيت خود براي ديگران مسئله سازي كردند. اميدواريم در فضا و وضعيت جديد شايسته سالاري به مديريت لارستان برگردد.

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
20 بهمن 1392   ساعت: 11:34:00

یکی باید به رئیس جمهورتون بگه جناب کاظم

 
لوگوی دیجیتال