تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
برگزاری بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهر خور
26 ارديبهشت 1391   23:09:34 |  فرهنگ و هنر > 
برگزاری بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهر خور

به مناسبت 25 اردیبهشت ماه یادروز فردوسی، در خور  مراسمی با عنوان «فردوسی روایتگر انسان و انسانیت» با حضور جمعی از ادب دوستان برگزار گردید.

به گزارش صحبت نو، این مراسم در حدود ساعت 22 در دانشگاه پیام نور واحد لارستان آغاز شد.  پس از اعلام برنامه مجری و پخش کلیپی تصویری از عملکرد کمیته ی دانش پژوهان انجمن خیریه صابرین خور، دکتر نظام الدین کامیاب از اساتید زبان شناسی در مورد نقش فردوسی در زبان و ادب فارسی به ایراد سخن پرداخت. پس از شاهنامه خوانی توسط نازنین خرمی از دانش آموزان دبستانی و پس از میان برنامه ی 10 دقیقه ای، هنرمندان زورخانه صاحب الزمان شهر لار به اجرای حماسه خوانی پرداختند،

سخنرانی دکتر کاظم رحیمی نژاد در مورد «فردوسی آخرین حلقه حماسه سرایان ایران و نقدی بر دیدگاه های پیرامون فردوسی» و همچنین پخش کلیبپی از اشعار فردوسی پایان بخش برنامه ها بود. این مراسم با حضور مهمانانی از شهرهای لار، اوز، لطیفی و براک همراه بود. حضور اعضای شورای اسلامی شهر لار،انجمن ادبی لار،هیئت تحریریه صحبت نو و کارکنان شرکت نفت، از نکات قابل توجه در این مراسم بود.

 از نکات حاشیه ای این مراسم، عدم حضور هیچ یک اعضای شورای اسلامی شهر خور  در جلسه بود. این امر در حالی اتفاق می افتد که با وجود دعوت رسمی از این نمایندگان مردم! در کلیه ی برنامه های عمومی برگزار شده در این چند ساله، اعضای شورای شهر خور از حضور در برنامه های فرهنگی کمیته دانش پژوهان خودداری می کنند.

 این مراسم که به همت کمیته دانش پژوهان برگزار شد سومین مراسم بزرگداشت بزرگان ادب ایران زمین در خور بود. لازم به ذکر است سال گذشته نیز یادروز سعدی و حافظ توسط کمیته دانش پژوهان برگزار شد. انجمن خیریه صابرین در نظر دارد در مهرماه سال جاری مراسم نکوداشت حضرت مولانا را نیز برگزار کند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران می باشد.

آدرس: