تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کباب کنجه لاری
16 خرداد 1391   00:02:16 |  فرهنگ و هنر > 
کباب کنجه لاری

 کباب کنجه لاری یکی از غذاهای لذیذ و معروف ایرانی است که زبان زد عام وخاص می باشد.کباب کنجه لاری باید با ماست ترکیب شود و یکی از دلایل خوشمز گی آن هم به همین کار است. 

لاری ها برای مهمانان خاص و موقع عروسی و گلگشت و صحرا  رفتن از این غذا استفاده می کنند . کباب کنجه لاری را می توان از چند نوع گوشت از قبیل گوشت کَر کبابی ( گوسفند نری که سن آن کم وچاق می باشد )، بره ، مرغ، گاو وگوساله درست کرد . مواد مورد نیاز: گوشت ، ماست چکیده ، پیاز ، نمک وفلفل و وسایل مورد نیاز :سینی ، اسی ( یا قابلمه- سطل ) ، چاقو ، زغال ، منقل ، سیخ ، بادزن یا مقوا ، پنکه دستی

طرز تهیه : ابتدا گوشت را تکه تکه ( گُل گُل ) کرده ، روی سفره یا داخل سینی بزرگ گذاشته ودر فضایی باز قرار می گیرد تا گوشت از حالت شُل بودن خارج شود. تکه های گوشت درون اَسی ( قابلمه – سطل ) ریخته می شود  پیاز را خرد می کنیم  و روی آن می ریزیم. ماست چکیده نیز همراه با نمک وفلفل سیاه به آن اضافه می کنیم . با دست آنهارا به هم می زنیم تا با هم قاطی شود . آنرا به مدت 24 ساعت در یخچال قرار داده تا ماست ها ومواد دیگر به خورد گوشت رود وگوشت حالت تُرد ونرم پیدا کند .

 بعداز آن گوشت ها ( هشت تکه گوشت ) را به سیخ کشیده وآنهارا روی منقل که پرازآتش زغال است قرار می دهیم . بوسیله پنکه دستی یا بادزن ودر صورت نبودن این وسایل با تکه ای مقوا آنرا باد می زنیم تا آتش زغال شعله ور شود . طی این مدت سیخ ها مرتب می چرخانیم تا گوشت نسوزد و همه ی قسمت آن پخته شود .گوشت ها که قرمز وپخته شد ، دوتکه نان در سینی بزرگ می گذاریم وسیخ هارا روی آن قرار می دهیم و چند تکه نان هم روی کباب میگذاریم تا سرد نشود . کباب هارا روی سفره برده وهمراه با ماست ( ماست خیار ) و( ماست وپیاز) خودش با سبزی ونان و در بعضی مواقع با چلو خورده می شود .

 یعقوب ( صمد ) کامجو


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران می باشد.

آدرس: