تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
لزوم تعیین جایگاه لارستان بزرگ در لایحه جدید تقسیمات کشوری
22 دي 1392   10:31:50 |  اجتماع > 
لزوم تعیین جایگاه لارستان بزرگ در لایحه جدید تقسیمات کشوری

صحبت نو: آذر ماه بود که قائم مقام وزیر کشور ، از ارائه لایحه جدید تقسیمات کشوری به مجلس قبل از پایان سال جاری خبر داد.

حسینعلی امیری با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید در بحث تقسیمات کشوری تاکنون هیچگونه الحاق و ارتقایی نداشته‌ایم، تلویحا توقف طرح الحاق بخش هایی از پارسیان هرمزگان به لامرد را تایید کرد.

اما وی به مو.ضوع کلان تر و مهم تری نیز اشاره کرد و آن ارائه لایحه جدید تقسیمات کشوری به مجلس پیش از پایان سال بود. وی در این مورد گفت: در گذشته آیتم‌های مربوط به تقسیمات کشوری عمدتا مساحت و جمعیت بود که در حال حاضر این دو به اعتقاد ما نمی‌تواند تنها ملاک تقسیمات کشوری باشد؛ چرا که علاوه بر مساحت و جمعیت، بحث‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی با توجه به قانون اساسی و اسناد بالادستی همچون برنامه توسعه پنجم و سیاست‌های کلی نظام همگی باید با هم در نظر گرفته شود.

بر اساس گفته قائم مقام وزیر کشور کارگروه هایی نیز در این مورد در وزارت کشور با حضور کارشناسان تقسیمات کشوری تشکیل شده و در حال حاضر این لایحه در این کارگزوه ها در دست بررسی است. با توجه به اهمیت موضوع  و مذاکرات معمول و غیر قابل کتمانی که در محافل قدرت در این مورد صورت می گیرد لازم است شخص یا اشخاص صاحب تجربه و مطلع نسبت به مباحث تقسیمات کشوری از سوی نماینده مجلس برای پیگیری این موضوع در نظر گرفته شود و از آنها برای تعیین جایگاه واقعی و حقیقی لارستان بزرگ در لایحه جدید دعوت به عمل آید.

تعلل در این موضوع و یا سپردن کار به افراد فاقد تجربه سرانجامی جز پایمال شدن حقوق مردم لارستان بزرگ نخواهد داشت.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران می باشد.

آدرس: